ZIO Pjongczang: Niemieckie podium w kombinacji norweskiej

20 lut 2018, 14:38

Johannes Rydzek mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej. Niemiec po skokach na dużym obiekcie był piąty, jednak znakomity bieg na dystansie 10 km dał Rydzekowi złoty medal. Srebro i brąz wywalczyli jego rodacy – Fabian Riessle oraz Erik Frenzel. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak, zajął 25. miejsce.

Po skokach liderem był Akito Watabe, który wyprzedzał Jarla Magnusa Riibera oraz Wilhelma Denifla. Z tej trójki tylko Riiber był w stanie nawiązać walkę z triumfującą ostatecznie niemiecką trójką, która na półmetku rywalizacji zajmowała miejsca 4-6.

Rydzek, Riessle oraz Frenzel zniwelowali stratę do prowadzących po pierwszej konkurencji i na 2,5 km przed metą nadawali ton rywalizacji. Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu, gdzie Rydzek wykazał się siłą i zdobył swoje pierwsze w karierze olimpijskie złoto.

Szczepan Kupczak, który po skokach był dwunasty, w biegu nie utrzymał dobrej pozycji i zakończył zmagania na 25. miejscu. Paweł Słowiok był 29., Adam Cieślar 33., a Wojciech Marusarz, jako jedyny z całej stawki, nie ukończył biegu.