Reklama

ZIO Pjongczang: Polacy w drugiej dziesiątce, złoto dla Kanady!

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 14. miejsce w zmaganiach par tanecznych. Rywalizację w przedostatniej konkurencji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie figurowym wygrali Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir.

Nasi jedyni reprezentanci, a zarazem pierwsi od ośmiu lat na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich już po pierwszym dniu zmagań plasowali się na 14. pozycji. Przy czysto przejechanym programie dowolnym można było liczyć na poprawienie lokaty. Polacy w tańcu dowolnym nie ustrzegli się błędu. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew uzyskali notę 95,29 pkt i w tej części rywalizacji przegrali m.in. z japońskim duetem Kana Muramoto/Chris Reed. Przewaga z pierwszej części rywalizacji pozwoliła polskiemu duetowi na utrzymanie 14. lokaty z wynikiem 161,35 pkt. Miejsce w drugiej dziesiątce jest i tak sukcesem Polaków debiutujących na Igrzyskach Olimpijskich.

Finał rywalizacji par tanecznych stał na bardzo wysokim poziomie. Najpierw Francuzi w programie dowolnym pobili rekord świata wynikiem 123,35 pkt, a chwilę później Tessa Virtue i Scott Mior zaskoczyli wszystkich i choć nie wygrali tej części rywalizacji, to zaliczka z tańca krótkiego pozwoliła im wygrać całą rywalizację z rekordem świata – 206,07 pkt. Kanadyjczycy powrócili na podium po ośmiu latach. Stawkę medalistów uzupełnili Maia i Alex Shibutani ze Stanów Zjednoczonych.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama