Strona główna Sporty zimowe Pjongczang 2018 ZIO Pjongczang: Prezydent odwiedził wioskę olimpijską, obejrzy dziś konkurs skoków

ZIO Pjongczang: Prezydent odwiedził wioskę olimpijską, obejrzy dziś konkurs skoków

0
PODZIEL SIĘ

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedził wioskę olimpijską, w której stacjonują polscy sportowcy. Prezydent będzie dopingować polskich skoczków z wysokości trybun.

W sobotę doszło do spotkania biało-czerwonych olimpijczyków z głową państwa. Na Parę Prezydencką czekała kilkudziesięcioosobowa grupa członków polskiej reprezentacji. Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wręczyli gościom mapę świata. Prezydent Andrzej Duda chętnie robił sobie zdjęcia ze sportowcami, dyskutował na tematy związane z igrzyskami i życzył sukcesów.

– Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Prezydent przekazał zawodnikom, że bardzo im kibicuje i życzy poprawiania rekordów życiowych. Para wyraziła radość z obecności w Pjongczangu i jest pod wrażeniem olimpijskiej atmosfery – powiedział PAP attache prasowy polskiej reprezentacji Henryk Urbaś.

Jeszcze dziś Para Prezydencka obejrzy konkurs skoków narciarskich, który odbędzie się na obiekcie normalnym w Pjongczangu (HS 109). Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 13:30.

Komentarze