Źle rozpoczęła się Liga Narodów dla Polek. Przegrały z Włoszkami

Aktualizacja: 4 lip 2022, 22:01
29 cze 2022, 21:18

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce źle rozpoczęła zmagania w kolejnym turnieju Ligi Narodów. W środowy wieczór lepsze od Biało-Czerwonych okazały się na bułgarskim boisku zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego (25:27, 25:20, 28:26, 25:18).

Liga Narodów w Sofii. Polki rozpoczęły turniej od porażki 1:3

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetStarcie rozgrywane w Bułgarii dobrze rozpoczęło się dla siatkarek z naszego kraju. Podopieczne Stefano Lavariniego w pewnym momencie miały nad zawodniczkami z Włoch nawet sześć siedem punktów przewagi. Ostatecznie Biało-Czerwonym udało się wygrać pierwszego seta 28:26.

Niestety, potem było już tylko gorzej. Włoszki w końcu zdołały poukładać grę i zaczęły odrabiać straty. Nasze siatkarki zaczęły z kolei popełniać błędy i ostatecznie przegrały drugą partię różnicą pięciu punktów. W trzeciej części gry było blisko, aby powrócić na zwycięską ścieżkę. Końcówka należała jednak do zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego, które ostatecznie wygrały seta 28:26.

Najsłabiej podopieczne Lavariniego wyglądały w ostatniej części spotkania. Czwartego seta Polki przegrały 25:18 i mają coraz mniejsze szanse na zakończenie turnieju Ligi Narodów 2022 w pierwszej ósemce. W tym momencie zajmują one dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów.

Najbliższy mecz podopieczne Stefano Lavariniego rozegrają już w czwartek. Kolejnymi przeciwniczkami Polek będą zajmujące obecnie szóste miejsce w tabeli VNL Chinki. Z kolei w sobotę nasze siatkarki zmierzą się z Dominikaną. Na sam koniec Biało-Czerwone zagrają z Bułgarią.