Złoci Bowe i Kulizhnikov

1 mar 2015, 18:06

Pavel Kulizhnikov z Rosji zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w łyżwiarskim wieloboju sprinterskim, które odbywają się w Astanie(Kazachstan).

Najlepszy z Polaków Artur Nogal zajął 16. miejsce, zaś dwie lokaty niżej uplasował się Piotr Michalski.

Rosjanin prowadził już po pierwszym dniu rywalizacji, w niedziele udowodnił, że medal z najcenniejszego kruszcu należy się właśnie mu.

Artur Nogal po pierwszym dniu był 21. Na 500 m Polak miał czas 35,47 i do prowadzącego Rosjanina tracił 0,91 sekundy. Po tym wyścigu Nogal był 20. Michalski ten dystans przejechał w czasie 35, 62 co dało mu 23. lokatę. 1000 m Nogal przejechał w czasie 1:11,27 co również dało mu 20. lokatę. Michalski ten dystans przejechał szybciej, dokładnie w czasie 1:10,87 co dało mu 18. miejsce.

W drugim dniu Nogal dystans 500 m przejechał w czasie 35.27, co dało mu 9. lokatę, zaś Michalski w czasie 35,48 co dało mu dopiero 18. lokatę. W sprincie na 1000 m Michalski zanotował czas 1:10,80, zaś Nogal 1:10,86. Pierwszy ten bieg zakończył na 15., zaś drugi z Polaków na 16. miejscu.