Zły początek Polek w Pucharze Federacji

6 lut 2019, 17:11

W Zielonej Górze rozpoczął się turniej Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej. W pierwszym dniu Polki mierzą się z Rosjankam. Ta rywalizacja rozpoczęła się dla nas bardzo źle, bo Iga Świątek przegrała z Natalią Vikhlyantsevą 0:6, 2:6.

Nasza młoda tenisistka bardzo źle zaczęła mecz. Jej serwis nie funkcjonował, często się myliła i rywalka to wykorzystała. Pierwszy set trwał tylko 24 minuty, a Polka nie wygrała w nim żadnego gema.

W drugiej partii Świątek miała kilka przebłysków. Nadal jednak nie funkcjonował jej serwis i Rosjanka rozpoczęła od prowadzenia 0:4. Pierwszym gemem, który wygrała nasza tenisistka był dopiero 11 gem tego meczu. Nasza tenisistka nie poprawiła jednak znacząco swojej gry i przegrała 2:6.

Iga Świątek – Natalia Vikhlyantseva 0:6, 2:6.