Znakomity tydzień w wykonaniu polskich kolarek!

5 wrz 2016, 12:15

Ostatnie dni to pasmo sukcesów polskich kolarek szosowych. Nasze zawodniczki zajmowały czołowe miejsca w mocno obsadzonych wyścigach we Francji i Holandii, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy i świata.

W poprzednią sobotę (27.08) największy sukces w karierze odniosła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), wygrywając jednodniowy wyścig GP de Plouay-Bretagne, który zaliczany jest do prestiżowego cyklu Women World Tour. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).

Niewiadoma następnie wystartowała w wieloetapowym Boels Rental Ladies Tour, który jak się później okazało był dla niej jeszcze bardziej udany. Jedna z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia na świecie wygrała dwa etapy, okazała się najlepsza w klasyfikacji młodzieżowej oraz punktowej i zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wciąż trwa wyścig Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche, gdzie Polki radzą sobie równie dobrze. Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans) po sprintach z dużej grupy wygrała pierwszy i drugi etap. Na jednym z nich drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini). Po czterech dniach ścigania Jasińska zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast Pawłowska jest 17. Do końca wyścigu pozostało trzy etapy.

Forma Polek napawa optymizmem przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 14-18 września we francuskim Plumelec oraz zaplanowanymi na 9-16 października mistrzostwami świata w Dausze (Katar).