Znakomity występ Moniki Hojnisz w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata!

6 gru 2018, 16:15

Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym podczas zawodów Pucharu Świata w Pokljuce! Od Polki lepiej zaprezentowała się tylko Julia Dżyma, która wyprzedziła naszą reprezentantkę zaledwie o 5.9 sekundy.

Monika Hojnisz podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata bardzo dobrze spisywała się na strzelnicy i jeszcze lepiej biegła. Niestety podczas ostatniej wizyty na strzelnicy zaliczyła jedno pudło i do jej rezultatu została dopisana karna minuta. Pomimo tego po przekroczeniu linii mety “wskoczyła” na pierwsze miejsce.

Zawodniczka AZS AWF Katowice na końcowy wynik musiała czekać jeszcze kilkadziesiąt minut, gdyż startowała jako 47 na 102 wszystkich biathlonistek. Hojnisz bardzo długo utrzymywała pozycję liderki, ale niestety startująca pod koniec stawki Ukrainka Julia Dżyma (bezbłędna na strzelnicy) okazała się minimalnie lepsza i ostatecznie wygrała zawody. Trzecie miejsce zajęła Marketa Davidova (1 błąd na strzelnicy).

W biegu indywidualnym startowały również inne Polki, ale spisały się zdecydowanie gorzej. Kinga Zbylut była 57. (4 błędy), Magdalena Gwizdoń 59. (3), a Kamila Żuk 90. (7).