Znamy nazwiska kolarzy CCC, którzy wystąpią na MŚ!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:08
17 wrz 2019, 18:42

Znamy skład kadr na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym 2019. Na trasie pojawią się kolarze polskiego zespołu CCC.

Dziś rano poznaliśmy polskich uczestników zmagań elity, wśród których szansę walki o tytuł mistrza świata będą mieć m.in. Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian, czy Kamil Gradek.

W ostatnim czasie poznaliśmy też skład innych reprezentacji, które udadzą się do brytyjskiego Harrogate. Naszą największą uwagę może przykuć postać Grega van Avermaeta. Belg został powołany na tegoroczny czempionat i ma szansę na niezły wynik. W ostatnim czasie zajął 3. miejsce w klasyku rozgrywanym w kanadyjskim Quebecku oraz 1. pozycję w Montrealu (również Kanada). Belg wie jak walczyć w imprezach rangi mistrzowskiej. W 2016 roku zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii pokonał m.in. Rafała Majkę, który wywalczył brąz.

Oprócz tego, sportowcy z CCC, zaprezentują się pod niemiecką flagę, gdzie pojadą na znanego z czterech zwycięstw na Tour de Pologne Pascla Ackermanna. Barwy Niemiec reprezentować będzie Jonas Koch i Simon Geschke, który wygrał klasyfikację górską tegorocznej edycji Tour de Pologne.

Kończąc dzisiejszy przegląd kadr naszą uwagę przyciąga skład Szwajcarii, gdzie na liście powołanych znalazł się Michael Schar.