Reklama

Zwycięstwo Graneruda i Krafta. Kubacki poza podium w Ruce

Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Ruce, ale w drugiej kolejce polski skoczek spalił swoją próbę. Ostatecznie 34-latek zajął szóste miejsce. Wygrali ex aequo Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft. Na piątej pozycji sklasyfikowano natomiast Piotra Żyłę.

Kubacki poza podium konkursu Pucharu Świata w Ruce

To był drugi z rzędu poranek ze skokami narciarskimi w Ruce. FIS, chcąc uniknąć kolizji z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, zarządził start zmagań od godziny 9:00. W niedzielę spore emocje zaczęły się już jednak w kwalifikacjach. Halvor Egner Granerud odpalił torpedę, ustanawiając rekord skoczni Rukatunturi wynikiem 150,5 metra.

Poziom zawodów stał na niezwykle wysokim poziomie. Po pierwszej kolejce prowadził Dawid Kubacki z rezultatem 145,5 metra, jednak tylko o punkt wyprzedzał drugiego na półmetku rywalizacji Anze Laniska. W drugiej serii konkursowej wspaniale skoczyli Stefan Kraft (147 metrów) oraz wspomniany Granerud (145 metrów), którzy wygrali konkurs z identycznymi notami.

Kubackiemu tak dobrze w finałowej serii już nie poszło. Skok na 130 metr wystarczył do zajęcia szóstej pozycji, tuż za plecami Piotra Żyły. W najlepszej trzydziestce zobaczyliśmy jeszcze dwóch Polaków. Kamil Stoch zajął czternastą pozycję, a Paweł Wąsek uplasował się na 28. lokacie.

Skoczkowie teraz będą mieli krótką przerwę. Do rywalizacji powrócą natomiast za dwa tygodnie. Wówczas organizatorami konkursów Pucharu Świata będą Titisee-Neustad. Liderem Pucharu Świata pozostaje Dawid Kubacki, który jednak ma już tylko pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Stefanem Kraftem.

Absolutna deklasacja! Dawid Kubacki wygrywa drugi konkurs w Wiśle

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama