ATP Estoril: Kubot i Matkowski zdeklasowali rywali! Pierwszy finał Polaków w sezonie!

30 kwi 2016, 18:57

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski potrzebowali zaledwie 52 minut by pokonać 6:0, 6:2 chorwacką parę Borna Corić i Franco Skugor w półfinale turnieju ATP World Tour 250 w portugalskim Estoril. Zwycięstwo to dało polskiej parze awans do pierwszego finału w sezonie 2016, w którym zmierzą się z deblem Butorac/Lipsky.

Najwyżej rozstawieni w zawodach Polacy kontrolę nad spotkaniem przejęli już od pierwszych wymian sobotniej konfrontacji. Znakomitym podaniem, ani razu nie dopuścili do szansy na przełamanie dla przeciwników, tracąc maksymalnie dwa punkty w gemie, w którym serwowali. Nieco bardziej wyrównana gra toczyła się przy serwisie Chorwatów, którzy jednak mimo sporych ambicji nie zdołali wygrać choćby jednego gema w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie podobnie jak w pierwszej, już na samym początku Kubot z Matkowskim wypracowali sobie bezpieczną 3-gemową przewagę, której pilnowali do końca spotkania. Rywale nie mając już nic do stracenia, podjęli nieco bardziej otwartą grę, zgarniając dwa gemy przy swoim podaniu, jednak wciąż byli bezradni wobec atomowego dziś podania biało-czerwonych, którzy ekspresowym krokiem podążali do pierwszego w sezonie finału rozgrywek ATP.

W nim zmierzą się z Amerykanami: Erikiem Butoracem i Scottem Lipsky’m, którzy jako rozstawieni z “4” pokonali w półfinale w dwóch setach turniejowe “2” Huey/Mirny. Finał zaplanowano na 1 maja.

Millennium Estoril Open, Portugalia, ATP World Tour 250 (puna nagród: 520 tys.$), półfinał gry podwójnej mężczyzn:

[1] Łukasz Kubot/Marcin Matkowski, Polska – Borna Corić/Franco Skugor, Chorwacja 6:0, 6:2