Weronika Nowakowska-Ziemniak ponownie z medalem!!!

8 mar 2015, 17:30

Znakomicie dla Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak układają się Mistrzostwa Świata w biathlonie w Kontiolahti! Polka po wczorajszym srebrze w sprincie, dziś zdobyła brązowy medal w biegu na dochodzenie!

Polka świetnie rozpoczęła dzisiejszą rywalizację. Szybko zaczęła odrabiać sekundy do prowadzącej Francuzki Dorin Habert, a na strzelnicy Nowakowska ponownie zachwyciła bezbłędnym strzelaniem.

Na trasie wciąż było bardzo dobrze, jednak niepokoić mogło znów niezbyt dobre strzelanie. Na kolejnych dwóch pobytach Polka biegała, aż 3 karne rundy, ale dzięki błędom rywalkom pozwoliło jej wyjechać to na 4. miejscu na ostatnie 2,5 km biegu.

Do trzeciej Yekateriny Schumilovej z Rosji, Polka traciła tylko 5 sekund, szybko zbliżyła się do rywalki, a brąz był już pewny kilometr przed metą, kiedy bezpośrednia rywalka Polki wywróciła się na trasie!

Tuż przed Polką na mecie zameldowały się Francuzka Marie Dorin Haber, która ustrzeliła już dublet, zdobywając drugie złoto z rzędu w fińskiej imprezie. Srebro wywalczyła Niemka Laura Dahlamaier, która stratowała dziś bezośrednio z 4. miejsca.

Pozostałe Polki zaprezentowały się przyzwoicie. Krystyna Guzik po raz kolejny uplasowała się w pierwszej “10”, kończąc rywalizację na 8. miejscu. Magdalena Gwizdoń z kolei z 4 błędami strzeleckimi finiszowała 17.