Strona główna Pozostałe Powstała jak feniks z popiołu – Sylwetka Agnieszki Radwańskiej w Plebiscycie Polskiego-Sportu

Powstała jak feniks z popiołu – Sylwetka Agnieszki Radwańskiej w Plebiscycie Polskiego-Sportu

0

Agnieszka Radwańska to pierwszy kandydat Polskiego-Sportu.pl na Najlepszego Sportowca Roku, którego sylwetkę poznacie już dzisiaj. Zanim przejdziemy jednak do głównej zainteresowanej, przypomnijmy, że na najlepszą polską tenisistkę i 19 innych nominowanych do 25 grudnia możecie głosować TUTAJ.

Agnieszka Radwańska to najlepsza polska tenisistka, która nieprzerwanie od 2008 roku reprezentuje Polskę na najwyższym światowym poziomie w rywalizacji tenisistek. Urodzona w Krakowie 6 marca 1989r. zawodniczka ma na swoim koncie już 17 turniejowych zwycięstw, z czego kolejne 3 dołożyła w niedawno zakończonym sezonie. W 2012 roku po wimbledońskim finale zanotowała najwyższe zajmowane miejsce w rankingu WTA, kiedy przez kilka tygodni okupowała pozycję wice liderki rankingu. W ubiegłorocznym Plebiscycie Polskiego-Sportu Radwańska znalazła się poza czołową “10”, czy w tym roku stać ją na końcowe zwycięstwo? Nic, bez waszych głosów!

Chyba nikt w lutym, czy maju nie przypuściłby sytuacji, że Agnieszka Radwańska pod koniec 2015 roku mogłaby walczyć o tytuł Najlepszego Sportowca Roku. Oprócz nieoficjalnego mistrzostwa świata par mieszanych, wywalczonego wraz z Jerzym Janowiczem w australijskim Perth, rezultaty Polki osiągane w przeciągu kilku pierwszych miesięcy sezonu pozostawiały wiele do życzenia, a jej pozycja w rankingu WTA z każdym tygodniem znacząco słabła.

Z odsieczą dla krakowianki przyszedł jednak ulubiony sezon na trawie, który przyniósł długo wyczekiwane efekty w grze Polki, trenowane przez jakiś czas z jedną z najlepszych tenisistek w historii – Martiną Navratilovą. Półfinał Wimbledonu z pasjonującym pojedynkiem z Garbine Muguruzą potwierdził powrót Agnieszki do ścisłej światowej czołówki i ponownie rozbudził apetyty na spore sukcesy w wykonaniu najlepszej polskiej tenisistki.

Po kilkutygodniowym odpoczynku, tenisistki powróciły do rywalizacji za oceanem, a w cyklu US Open Series Radwańska zaliczyła sporo solidnych występów, notując kilka ćwierćfinałów i półfinałów. W imprezie najważniejszej jakim był wielkoszlemowy US Open ponownie nie poszło jej jednak najlepiej…

Po kolejnej krótkiej przerwie przyszedł czas na ostatni akord sezonu, czyli tournee po Azji. Radwańska zaprezentowała w nim bajeczną formę, imponując stylem na każdym kroku. Dzięki turniejowym zwycięstwom w Tokio i Tianjinie i półfinale w Pekinie, w wielkim stylu po raz siódmy z rzędu zakwalifikowała się do kończącego sezon turnieju Masters. W Singapurze po dwóch porażkach w fazie grupowej, w spotkaniu z Simoną Halep była o 2 piłki od odpadnięcia z dalszej rywalizacji, jednak powstała jak feniks z popiołu i przy pomocy Marii Szarapowej w fantastyczny sposób zameldowała się w półfinale.

Po kolejnym fenomenalnym spotkaniu z Hiszpanką Garbine Muguruzą, Radwańska po raz pierwszy w historii stanęła przed szansą wywalczenia tytułu MASTERS, który byłby zarazem największym triumfem w karierze 26-latki z Krakowa.

W finale po kolejnym pasjonującym i bardzo emocjonującym pojedynku z Czeszką Petrą Kvitovą Radwańska stała się królową Singapuru i najlepszą tenisistką sezonu 2015! Polka potwierdziła, że charakteryzuje ją ogromny hart ducha i wola walki. To wszystko mimo nie najlepszego startu doprowadziło ją do ogromnego końcowego triumfu, który miejmy nadzieję otworzy Polce drogę do kolejnych wielkich sukcesów na czele z wielkoszlemowym zwycięstwem!

Wszystko to zatem jednoznacznie wskazuje, że tytuł Najlepszego Sportowca Roku wg czytelników Polskiego-Sportu należy się Radwańskiej nie mniej niż pozostałej “19” pretendentów do tego tytułu. Swój głos na swojego kandydata możecie oddać TUTAJ.

Komentarze