Agnieszka Radwańska wystąpi w Luksemburgu! Doborowe towarzystwo Polki

28 wrz 2022, 15:45

Agnieszka Radwańska weźmie udział w turnieju pokazowym Luxembourg Ladies Tennis Masters 2022. To kolejna szansa, aby zobaczyć wybitną polską tenisistkę w akcji. Oprócz krakowianki, w zawodach wystartuje siedem innych świetnych zawodniczek z Kim Clijsters, Matriną Hingis oraz Jeleną Janković na czele.

Agnieszka Radwańska zagra w turnieju w Luksemburgu

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Agnieszka Radwańska wprawdzie zadeklarowała, że do zawodowego touru WTA już nie wróci, jednak mistrzynię wciąż ciągnie do uprawiania tenisa. Polska ikona tej dyscypliny sportu grała w bieżącym roku podczas Turnieju Legend na Wimbledonie w parze z Jeleną Janković. Następnie uczestniczyła w imprezie charytatywnej pod hasłem “Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy”, gdzie nawet wygrała z aktualną liderką światowego rankingu.

Zawody w Luksemburgu przez wiele lat gościły w kalendarzu WTA. W przeszłości triumfy święciły tam tenisistki formatu Caroliny Wozniacki, Any Ivanović czy Venus Williams. W trwającym sezonie na luksemburskiej ziemi nie odbędzie się impreza o punkty. Natomiast zorganizowany zostanie turniej pokazowy Luxembourg Ladies Tennis Masters.

Do udziału w zawodach zaproszono znakomite zawodniczki, których nazwiska są doskonale kojarzone przez koneserów tenisowego kawioru. Obsada rzeczonej imprezy bez wątpienia robi piorunujące wrażenie. W trakcie zmagań na korcie zobaczymy: Mandy Minellę, Julię Goerges, Kiki Bertens, Danielę Hantuchovą, Jelenę Janković, Martinę Hingis, Kim Clijsters oraz wspomnianą Agnieszkę Radwańską.

Ponadto smaczku całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że uczestniczki będą rywalizowały ze sobą w singlu. To zupełna zmiana w porównaniu do pojedynków, które były toczone w grze podwójnej podczas Wimbledonu. Właściwie nie wiadomo czego można się spodziewać po zawodniczkach. Jednak warto obserwować mecze luksemburskiego turnieju chociażby ze względu na status wymienionych gwiazd w annałach tenisa.

Impreza rozpocznie się 20 października i potrwa do 23 dnia tego samego miesiąca. Pula nagród Luxembourg Ladies Tennis Masters wyniesie 100 tysięcy euro. Triumfatorka turnieju otrzyma 40 tysięcy, finalistka 20 tysięcy, a półfinalistki po 10 tysięcy. Natomiast tenisistki, które odpadną po pierwszym meczu, dostaną czeki o wartości pięciu tysięcy euro.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Agnieszka Radwańska zdradza kulisy Wimbledonu. „Pomyliłaś turniej”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA