ATP Aix-en-Provence: Porażki Kapasia i Przysiężnego!

6 maj 2015, 14:02

Andriej Kapaś i Michał Przysiężny odpadli po niezbyt długich bojach z challengera w Aix-en-Provence w Francji (z pulą nagród 64 tys. euro).

Obaj Polacy zainaugurowali dzisiejsze spotkania na wyznaczonych kortach, rozgrywając je o tej samej porze . Niestety obaj ulegli swoim rywalom, wyżej notowanych w rankingu ATP.

Kapaś rywalizował z rozstawionym z numerem 4 Holendrem Robinem Haasem. Polak nie miał dużo do powiedzenia z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. W pierwszym secie, zabrzanin został praktycznie zdeklasowany, przegrywając partię do jednego. W drugim okazał się gorszy już tylko o jedno przełamanie, które poskutkowało porażką do czterech.

Robin Haase (Holandia,4) – Andriej Kapaś (Polska,LL) 6:1, 6:4

Znacznie bardziej doświadczony od swego kolegi Przysiężny również nie poradził sobie w meczu z Niemcem Alexandrem Zverevem, rozstawionym tu z ósemką. Polak po przegranym pierwszym secie do czterech, poddał spotkanie w drugim, w którym przegrywał już 0:3.

Alexander Zverev (Niemcy,8) – Michał Przysiężny (Polska) 6:4, 3:0k