ATP Bastad: Kubot z kolejnym zwycięstwem, Polak w finale debla!

24 lip 2015, 17:25

Łukasz Kubot, grający w parze z Francuzem Jeremym Chardym awansował do finału turnieju, rozgrywanego na mączce w szwedzkim Bastad. Polak i Francuz pokonali dziś włosko-brazylijską parę Thomaz Bellucci/Joao Souza 6:3, 7:6 (5).

O zwycięstwie w pierwszej partii dla rozstawionych z dwójką Kubota i Chardego zdecydowało jedyne przełamanie, które Polak z Francuzem zanotowali już w drugim gemie rywalizacji. Rywale swojej szansy mogli szukać tylko i wyłącznie w gemie dziewiątym, kiedy na moment ustała świetna forma serwisowa “polskiej” pary, a rywale mieli dwie piłki na przełamanie, których nie wykorzystali, co poskutkowało utratą seta, przegranego do 3!

O zwycięstwie w partii drugiej musiał zdecydować tie-break, gdyż żaden z duetów nie uzyskał wystarczającej przewagi w 12 gemach rywalizacji. O sile serwisu powinien wskazywać fakt, że polsko-francuski debel miał tylko jedną szansę na breaka, nie dając żadnej rywalom. Walka w tie-breaku była bardzo zacięta, bo mimo prowadzenia 5-2 Kubot i Chardy stracili na moment koncentrację, gubiąc przewagę i doprowadzając do remisu, po którym zdobyli jednak dwa punkty i zakończyli całe spotkanie po godzinie i 18 minutach walki.

W walce o zwycięstwo, rozstawieni z “2” Polak i Francuz spotkają się z najwyżej rozstawionym deblem Cabal/Farah.

SkiStar Swedish Open, ATP World Tour 250 (pula nagród: 439,405 euro), mecz 1/2 finału gry podwójnej mężczyzn:

Thomaz Bellucci/Joao Souza – Jeremy Chardy/Łukasz Kubot [2] 3:6, 6:7 (5-7)