ATP Brisbane: Kubot i Matkowski z premierowym zwycięstwem w sezonie!

4 sty 2016, 12:15

Rozstawieni z trzecim numerem Łukasz Kubot i Marcin Matkowski, pokonali w dwóch setach w swoim pierwszym meczu w 2016 roku debel Jonathan Marray/ Aisam Ul Haq Quershi, awansując do drugiej rundy turnieju ATP World Tour 250 w australijskim Brisbane.

Jednym z głównych celów Kubota i Matkowskiego, którzy połączyli swe sił wraz z rozpoczynającym się sezonem jest dobry występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, a pierwszym z przystanków do jego osiągnięcia jest występ na antypodach.

Problemy polskiej pary zauważalne były tylko w początkach poszczególnych partii. Pierwszą z nich biało-czerwoni tenisiści rozpoczęli od straty własnego podania i wyniku 0:2, jednak z mozołem odrobili straty i po kilku minutach na tablicy wyników widniał już wynik 2:2. Wyrównana gra toczyła się jeszcze przez dwa gemy do stanu 3:3, jednak z każdą kolejną piłką przewaga Polaków uwidaczniała się coraz bardziej, a zgarniając 3 kolejne gemy z przełamaniem, polscy tenisiści zwyciężyli w pierwszej partii 6:3.

Przebieg drugiej partii miał bardzo podobny oddźwięk, z tą różnicą, że Polacy po stracie własnego podania przegrywali 1:3. Straty odrobili jednak błyskawicznie, a po wygraniu trzech gemów z rzędu w tym dwóch przy serwisie rywali, Kubot z Matkowskim prowadzili już 4:3. Przewaga wypracowana w poprzednim gemie okazała się wystarczająca do zwycięstwa w całym spotkaniu, gdyż do końca drugiej partii oba deble wygrywały już gemy zgodnie ze swoim serwisem.

W ćwierćfinale rozstawieni z “3” Polacy zmierzą się z posiadaczami dzikiej karty Jamesem Duckworthem i Chrisem Guccione, którzy w trzech setach pokonali Francuzów Lucasa Pouille i Gillesa Simona.

Brisbane International, Australia, ATP World Tour 250 (pula nagród: 461,330 tys. dolarów), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Marcin Matkowski, Polska [3] – Jonathan Marray, Wielka Brytania/ Aisam Ul Haq Quershi, Pakistan 6:3, 6:4