ATP Challenger Mons: Janowicz w drugiej rundzie

3 paź 2016, 19:06

Jerzy Janowicz pokonał Słowaka Lukasa Lacko i awansował do drugiej rundy turnieju rangi challenger w belgijskim Mons. Było to ich pierwsze spotkanie.

Pierwszy set nie zaczął się dobrze dla Polaka. “Jurek” już na początku oddał swoje podanie, po czym rywal wyszedł na prowadzenie 2:0. Do stanu 2:4 biało czerwony nie prezentował się z najlepszej strony. Półfinalista Wimbledonu z 2013 roku zdołał jednak wrócić do spotkania i odrobił stratę przełamania, po czym sam prowadził z przewagą breaka, kończąc seta 6:4.

W drugiej odsłonie przełamanie zdobyte w premierowym gemie pozwoliło Janowiczowi na wygranie całego spotkania. 25-latek pewnie wygrywał swoje gemy serwisowe, wygrywając 6:4 i całe spotkanie 2-0.

W walce o ćwierćfinał Polakowi przyjdzie się zmierzyć się ze zwycięzcą spotkania Marton Fucsovics/Ricardas Berankis.

ATP Challenger Mons, Belgia (pula nagród: 106,500 dolarów), mecz 1. rundy gry pojedynczej:

Jerzy Janowicz, Polska – Lukas Lacko, Słowacja 6:4 6:4

Autor: Dawid Biskup