ATP Cincinnati. Fatalny tie-break Hurkacza, ale ograł Popyrina i jest w półfinale!

18 sie 2023, 20:33

Hubert Hurkacz ma już miejsce w czwórce najlepszych tenisistów podczas turnieju ATP 1000 w Cincinnati! Polski tenisista w dwóch setach ograł Australijczyka Alexeia Popyrina i awansował do półfinału, w którym może się zmierzyć ze swoim niedawnym rywalem z Toronto, czyli Carlosem Alcarazem.

Kolejny świetny mecz Hurkacza

Hubert Hurkacz miał dobre wspomnienia z pojedynków z Alexeiem Popyrinem. Mierzył się z nim dwukrotnie i w obu przypadkach w Indian Wells. W 2021 roku wygrał 6:1, 7:5, natomiast w tym roku w drugiej rundzie pokonał go 6:3, 6:3.

Pierwszy set ćwierćfinałowego starcia był prawdziwym popisem w wykonaniu polskiego tenisisty. Wygrał wymiany przy dwóch pierwszych serwisach Popyrina, a do tego sam był bezbłędny, dzięki czemu prowadził już 5:0. W szóstym gemie rywal po raz pierwszy skutecznie grał przy własnym zagraniu, ale po chwili był bezradny i Hurkacz wygrał 6:1.

W drugim secie tenisista reprezentujący Australię nie dawał się już tak łatwo ogrywać przy własnym serwisie. Był w tym elemencie bezbłędny, ale tak samo jak Hurkacz, który nie pomylił się ani razu. Do rozstrzygnięcia potrzebny był zatem tie-break. Polak przy stanie 6:1 nie wykorzystał pięciu z rzędu piłek meczowych i Popyrin prowadził 7:6 i miał piłkę setową. Polak jednak się przebudził i odrobił straty, po czym wygrał 10:8 i cały mecz!

Hubert Hurkacz (20. ATP) vs Alexei Popyrin (58. ATP) 6:1, 7:6(8)

Hurkacz awansował tym samym do półfinału turnieju ATP 1000 w Cincinnati. Jego rywalem będzie lider światowego rankingu Hiszpan Carlos Alcaraz lub Australijczyk Max Purcell (70. ATP). Ich starcie rozpocznie się o 21:00.