ATP Cincinnati. Lider rankingu pokonał Huberta Hurkacza i zagra o tytuł! Polak miał piłkę meczową

20 sie 2023, 07:35

Hubert Hurkacz był o krok od pokonania Carlosa Alcaraza i awansu do finału Western & Southern Open 2023. Polak w znakomitym stylu wygrał pierwszego seta, a w drugim miał piłkę meczową. Jednak lider światowego rankingu WTA przetrwał kryzys i pokonał Wrocławianina 2:6, 7:6, 6:3. Hiszpan zagra o wygraną w turnieju ATP 1000 w Cincinnati z Novakiem Djokoviciem.

Hubert Hurkacz zmarnował okazję na awans do finału

Zmagania w Western & Southern Open 2023 Hubert Hurkacz rozpoczął od trzygodzinnego pojedynku z Thanasim Kokkinakisem (7:6, 3:6, 7:6). W kolejnych rundach wyeliminował obrońcę tytułu Bornę Coricia (5:7, 6:3, 6:3) oraz Stefanosa Tsitsipasa (6:3, 6:4), natomiast w ćwierćfinale Polaka pokonał Alexeia Popyrina (6:1, 7:6).

Najlepszy polski tenisista ostatnich lat o finał musiał walczyć z Carlosem Alcarazem. Dla Wrocławianina była to okazja do rewanżu za ubiegłotygodniową porażkę w Toronto. Początek sobotniego starcia nie był najlepszy w wykonaniu Huberta Hurkacza, bo już w pierwszym gemie jego rywal miał okazję na przełamanie, której ostatecznie nie wykorzystał. Od tego momentu nasz tenisista grał już zdecydowania lepiej, wygrał dwa gemy przy podaniu Carlosa Alcaraza i triumfował w inauguracyjnym secie 6:2.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana i zawodnicy punktowali tylko przy własnym podaniu. Hubert Hurkacz najbliżej przełamania był w dziesiątym gemie. Przy stanie 5:4 miał piłkę meczową, ale nie trafił w kort, a następnie Hiszpan wrócił do gry. W tie-breaku lepszy był lider rankingu ATP i doprowadził do trzeciego seta. W decydującej odsłonie nieco lepiej prezentował się Carlos Alcaraz. Zaliczył on jedyne w tej części gry przełamanie, które jak się później okazało było na wagę zwycięstwa w całym spotkaniu. Pochodzący z Madrytu tenisista wygrał 2:6, 7:6, 6:3 i w niedzielę powalczy z Novakiem Djokoviciem o tytuł.