ATP Dubaj: Kubot i Matkowski nie wystąpią w finale!

26 lut 2016, 13:27

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrali półfinałowe starcie w deblowym turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju i nie zagrają w finale! Pogromcami biało-czerwonych okazał się włoski duet Simone Bolelli i Andreas Seppi.

Polacy po premierowych zwycięstwach z mocnymi deblami Draganja/Dodig i Nestor/Stepanek byli wymieniani w gronie faworytów do występu w finale zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szyki pokrzyżowali im jednak Bolelli i Seppi, którzy niespodziewanie pokonali Polaków i to oni zagrają o triumf w całej imprezie.

Włochom do zwycięstwa potrzebne były zaledwie dwa przełamania, których po jednym dorobili się w każdym z setów. Już w inauguracyjnym gemie w wykonaniu Kubota i Matkowskiego rywale mieli dwie szanse na odebranie podania, jednak Polacy zdołali się wybronić. Tak łatwo nie było już w gemie piątym, gdzie za trzecią piłką z możliwych szans na przełamanie, Włosi wygrali gema przy serwisie polskiej pary. Przy znakomitym własnym podaniu zawodnikom z Italii do zwycięstwa w secie 6:4 wystarczyła skromna zaliczka, którą zarobili wcześniej i dzielnie zmierzali do zakończenia seta.

W drugiej odsłonie Polacy również się nie popisali. Już na wstępie stracili własnego gema serwisowego, a przy nieosiągalnej wręcz dyspozycji Włochów, trudno było myśleć o dzisiejszym triumfie. Mimo, że każda z par do końca bardzo wyraźnie pilnowała własnego podania, to podobnie jak w pierwszej partii jednogemowa przewaga rywali pozwoliła na zwycięstwo w drugim secie i ostatecznie całym meczu.

Rywali dla Bolleliego i Seppiego w pojedynku finałowym wyłoni drugi półfinał, w którym zmierzą się Marc i Feliciano Lopezowie oraz Hyeon Chung i Jiri Vesely.

Dubai Tennis Championships, Dubaj, ATP World Tour 500 (pula nagród: 2,674,455$), mecz półfinałowy gry podwójnej mężczyzn:

Simone Bolelli, Włochy/Andreas Seppi, Włochy – Łukasz Kubot, Polska/Marcin Matkowski, Polska 6:4, 6:4