ATP Halle/Londyn: Kubot gra dalej, Matkowski dokończy mecz w piątek

16 cze 2016, 23:50

Łukasz Kubot i Austriak Alexander Peya po kolejnym dramatycznym spotkaniu pokonali parę Brian Baker/Denis Istomin i awansowali do półfinału turnieju ATP World Tour 500 w Halle. Swój mecz na trawiastych kortach w Londynie w turnieju o tej samej randze dokończą jutro Marcin Matkowski i Amerykanin John Isner.

Rozstawieni z “2” w imprezie w Halle Kubot i Peya ponownie zakończyli spotkanie po trzysetowym boju, broniąc po drodze piłkę meczową. Pierwszego seta polsko-austriacka para zakończyła szybko i sprawnie po 23 minutach i podwójnym przełamaniu, wygrywając go 6:2. W drugiej odsłonie podobnym osiągnięciem popisali się jednak rywale, a wygrywając seta w identycznym stosunku, doprowadzili do finałowego super tie-breaka.

W nim żadna z par nie odskoczyła drugiej na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Do stanu 8:8 oba deble prowadziły wyrównaną walkę, jednak jako pierwsi piłkę meczową wywalczyli Baker i Istomin. Chwilę później to jednak Kubot i Peya wygrali trzy punkty z rzędu, kończąc tym samym wyrównane spotkanie.

W walce o finał zawodów rozstawieni z “2” Polak i Austriak zmierzą się z turniejową “4” Henrim Kontinenem z Finlandii i Australijczykiem Johnem Peersem.

Na wyspach najlepszym tenisistom wciąż przeszkadza deszcz, uniemożliwiający rozegranie sporej części pojedynków. O ile singliści zdążyli rozegrać większość spotkań 2. rundy, debliści nie mieli już tyle szczęścia.

Dość powiedzieć, że największymi pechowcami są Marcin Matkowski i John Isner oraz Marinowie Cilić i Draganja, którzy jako jedyni nie rozstrzygnęli jeszcze swojego inauguracyjnego pojedynku. W czwartek zdążyli rozegrać tylko jednego seta, który zakończył się rozgrywką tie-breakową.

W niej Chorwaci już z początkiem osiągnęli bezpieczną przewagę, prowadząc w pewnym momencie już nawet 6-2! Polak i Amerykanin zdołali obronić jeszcze jedną z piłek setowych, jednak kolejną rywale wykorzystali bezbłędnie i zgarnęli pierwszego seta, wygrywając go 7:6.

Wznowienie pojedynku zaplanowano na piątek ok. 14:00.

Gerry Weber Open, Halle, Niemcy, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,826,275 $), mecz 1/4 finału gry podwójnej mężczyzn:

Brian Baker, USA/Denis Istomin, Rosja – Łukasz Kubot, Polska/Alexander Peya, Austria [2] 2:6, 6:2, 9-11

AEGON Championships, Londyn, Wielka Brytania, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,928,610 $), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

John Isner, USA/Marcin Matkowski, Polska – Marin Cilić, Chorwacja/ Marin Draganja, Chorwacja 6:7(3-7), przerwane