ATP Hamburg: Łukasz Kubot pewnie w drugiej rundzie debla

13 lip 2016, 16:34

Łukasz Kubot, grający w parze z Austriakiem Alexandrem Peyą, pewnie pokonał w 1. rundzie tenisowego turnieju w Hamburgu niemieckich braci Alexandra i Mischa Zverevów. Pojedynek trwał zaledwie 39 minut!

W niecodziennym pierwszym secie, który trwał rekordowe 14 minut, Kubot i Peya stracili w sumie tylko 5 punktów. Polak i Austriak przede wszystkim znakomicie serwowali, gdyż w inauguracyjnej partii przy swoim podaniu nie stracili nawet punktu! Ostatecznie seta wygrali do 0!

W drugiej odsłonie dochodziło już do dłuższych wymian, a przeciwnicy “polskiej” pary mieli nawet piłkę na przełamanie w pierwszym gemie. Kubot i Peya szybko jednak ponownie przejęli inicjatywę na korcie i po chwili prowadzili już 3:0 i 5:2. Dwa gemy wygrane przy swoim podaniu były jednak wszystkim na co było dziś stać niemieckich braci. Dzięki drugiemu przełamaniu w drugiej partii, Kubot i Peya nie musieli czekać już na kolejnego gema przy własnym podaniu i pewnie zamknęli spotkanie, setem wygranym do dwóch!

Pochodzący z Rosji bracia Zverevovie udział w głównej drabince debla zawdzięczają dzikiej karcie od organizatorów. Mieszkają bowiem w Hamburgu – mieście, gdzie aktualnie odbywają się zawody.

Najwyżej rozstawieni w turnieju Kubot i Peya o awans do półfinału zagrają przeciwko parze Duran/Erlich. W ćwierćfinale tych samych zawodów jest także Mariusz Fyrstenberg. Polak i Amerykanin Colin Fleming zagrają jutro z rozstawioną z “3” parą Nestor/Quershi.

German Tennis Championhips, Hamburg, Niemcy, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,388,830 $), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Alexander Peya [1] – Alexander Zverev/Mischa Zverev 6:0, 6:2