ATP Hamburg/WTA Bukareszt: Fyrstenberg i Piter w drugich rundach debla

12 lip 2016, 22:02

Zarówno Mariusz Fyrstenberg, jak i Katarzyna Piter awansowali we wtorek do drugich rund turniejów w Hamburgu i Bukareszcie. Polakom partnerują zagraniczni tenisiści.

Grający z Amerykaninem Colinem Flemingiem Fyrstenberg w trzech setach pokonał hiszpańsko-argentyńską parę Nicolas Almagro/Maximo Gonzalez. Polsko-amerykańska para przegrała pierwszego seta dopiero po tie-breaku, ulegając w nim do pięciu. W drugim dzięki przełamaniom w piątym i dziewiątym gemie, doprowadzili do wyrównania w spotkaniu, zgarniając seta wygranego do trzech.

O wszystkim zadecydował super tie-break, w którym “polska” para wygrała do 8 i zameldowała się w kolejnej fazie zawodów. Fyrstenberg i Fleming swoich rywali poznają dopiero w środę. Na ich kursie są jednak rozstawieni z “3” Daniel Nestor i Aisam Ul Haq Quershi.

W dwóch setach z rywalkami w Bukareszcie uporały się za to Katarzyna Piter i Rumunka Alexandra Candantu. Grając przeciwko rozstawionym z “4” Isalinie Bonaventurze i Raluce-Ioanie Olaru, zaprezentowały się bardzo dobrze i po 90 minutach mogły cieszyć się z awansu do kolejnej rundy imprezy.

Zwycięstwo w pierwszym secie Polka i Rumunka zawdzięczają jedynemu gemowi, który wygrały przy swoim podaniu. W pozostałych najważniejsze punkty zgarniały returnujące, a od tie-breaka Piter i Olaru uratował 11. gem. W drugiej partii obie pary prowadziły wyrównaną rywalizację tylko do stanu 3:3. Potem na korcie rządziły już tylko Polka i Rumunka, a zgarniając trzy kolejne gemy z rzędu, pewnie weszły do ćwierćfinału. W nim zmierzą się z parą Dinu/Ruse.

German Tennis Championhips, Hamburg, Niemcy, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,388,830 $), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Colin Fleming/Mariusz Fyrstenberg – Nicolas Almagro/Maximo Gonzalez 6:7(5), 6:3, 10-8

BRD Bukareszt Open, Rumunia, WTA Interniational (pula nagród: 226,750 $), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Alexandra Cadantu/Katarzyna Piter – Ysaline Bonaventura/Raluca-Ioana Olaru 7:5, 6:3