ATP Madryt: Kubot i Matkowski bardzo blisko pokonania braci Bryanów!

5 maj 2016, 21:08

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski polegli w meczu 1/8 finału Mutua Madryt Open z amerykańskimi bliźniakami Mike’iem i Bobem Brianami. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był super tie-break, w którym polska para prowadziła już 7:5, by finalnie przegrać jednak 8:10.

W drodze do drugiej rundy madryckiej imprezy, polscy tenisiści musieli uporać się w inauguracyjnym spotkaniu z chorwacko-włoskim deblem Viktor Troicki/Fabio Fognini, których to biało-czerwoni pokonali w trzech setach 6:1, 5:7, 11:9, broniąc piłki setowej w finałowej partii. Rozstawieni z “5” Amerykanie mieli w pierwszej rundzie wolny los i rywalizację w zawodach rozpoczęli od drugiej rundy.

W niej już od pierwszego seta nie mieli łatwego zadania przeciw nieźle dysponowanym Polakom, którzy w ubiegłą niedzielę walczyli w finale w portugalskim Estoril. Do stanu 5:5 oba deble skutecznie prowadziły grę przy swoim podaniu, nie doprowadzając do ani jednego przełamania. Nieco gorszą dyspozycję serwisową prezentowali jednak Polacy, którzy w pierwszej partii aż sześciokrotnie musieli bronić się przed stratą własnego serwisu, do którego finalnie doszło w gemie 11. W 12. Bob i Mike tylko dopełnili dzieła, a wygrywając po raz szósty w meczu własne podanie, zamknęli premierową odsłonę spotkania przy pierwszej piłce setowej.

Sportowa złość Polaków uwidoczniła się od samych początków drugiego seta, w którym to biało-czerwoni uśpili nieco czujność rywali i odebrali im serwis w czwartym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:1, a po chwili 4:1. Kubot i Matkowski sporą zaliczkę utrzymali już do końca drugiej partii, a przełamując na koniec rywali kolejny raz w secie, zwyciężyli w nim 6:2.

W finałowym super tie-breaku minimalna przewaga Polaków uwidaczniała się przez większość seta. Polacy dwukrotnie prowadzili w nim dwoma punktami 6:4 i 7:5, jednak ostatnie słowo należało do najlepszych deblistów w historii, którzy zwyciężyli 5 z 6 ostatnich piłek, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek w Madrycie.

W konfrontacji o najlepszą “4” zawodów zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Francuzami: Pierre-Huguesem Herbertem i Nicholasem Mahutem.

Mutua Madrid Open, Madryt, Hiszpania, ATP World Tour (pula nagród: 5,719,660€), mecz 2. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Marcin Matkowski, Polska – Bob Bryan/Mike Bryan, USA [5] 5:7, 6:2, 8:10