ATP Madryt: Matkowski w ćwierćfinale debla! Nieprawdopodobny tie-break!

7 maj 2015, 19:08

Rozstawiona z numerem piątym para Marcin Matkowski i Nenad Zimonjic pokonała debel Gregor Dimitrov / Jurgen Melzer w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 (z pulą nagród 4,185 mln $) i awansowała do ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Pierwszy set oprócz zaciętej walki w pierwszym gemie nie miał dłuższej historii. Obie pary zgodnie z prawem serwisu zdobywały kolejne gemy, a o zwycięstwie w secie podobnie jak w większości przypadków zdecydowało jedno przełamanie, które padło łupem polsko-serbskiej pary.

Druga partia miała znacznie bardziej zacięty oddźwięk. Żaden z debli nie uzyskał większej przewagi, umożliwiającej odskoczenie na kilka gemów, przez co o zwycięstwie w 2. secie zdecydował tie-break. Panowie najwyraźniej wzięli przykład z wczorajszego meczu Serena Williams – Victoria Azarenka, gdyż zwrotów akcji było tam co nie miara. Prowadzenie Matkowskiego i Zimonjica 3-0 szybko zostało zlikwidowane, a nawet odrobione z nawiązką, gdyż para bułgarsko-austriacka wyszła na prowadzenie 6-3, mając przy tym kilka piłek setowych.

Matkowski z partnerem nie oddali seta jednak bez walki i szybko doprowadzili do wyrównania. W drodze do zwycięstwa 9-7 obronili jeszcze jedną piłkę setową, zanim zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek, gdzie spotkają się z parą chorwacko-serbską: Martin Cilic / Viktor Troicki.

ATP Masters 1000 Madryt (pula nagród 4,185 mln $), mecz II rundy gry podwójnej:

Marcin Matkowski / Nenad Zimonjic [5] – Gregor Dimitrov / Jurgen Melzer 6:3, 7:6(9-7)