ATP Memphis: Mariusz Fyrstenberg z tytułem w deblu!

14 lut 2016, 21:49

Mariusz Fyrstenberg grający w parze z Meksykaninem Santiago Gonzalezem triumfował w finale turnieju ATP World Tour w amerykańskim Memphis, pokonując w dwóch setach rozstawionych z “4” reprezentantów gospodarzy: Steve Johnsona i Sama Querrey’a!

Zanim Polak z Meksykaninem znaleźli się w meczu o główne trofeum, musieli przebrnąć przez trzy wymagające rundy zawodów w Tennessee, a zdecydowanie najtrudniejszą przeszkodą okazali się półfinałowi przeciwnicy “polskiej” pary, jakimi byli Olivier Marach z Austrii i Francuz Fabrice Martin. W super tie-breku półfinałowej konfrontacji zwycięstwo od porażki oddzielała bardzo wąska granica. Dość powiedzieć, że obie pary miały do swojej dyspozycji 3 piłki meczowe, jednak ostatecznie to Fyrstenberg i Gonzalez mogli unieść ręce w górę w geście triumfu po godzinie i 40 minutach walki na korcie.

Dzisiejsza konfrontacja z teoretycznie mocniejszymi przeciwnikami z Ameryki zupełnie nie odzwierciedlała sobotniego widowiska, które zagwarantowało Fyrstenbergowi drugi finał z rzędu w Memphis. Panowie na korcie spędzili zaledwie 55 minut, a kwestia trofeum rozstrzygnęła się w dwóch szybkich setach.

W pierwszej, trwającej 26 minut partii, obie pary podawały bardzo skutecznie, nie dając rywalom praktycznie żadnej szansy na przełamanie. Jedyną i chwilową słabość przeciwników, Fysrstenberg i Gonzalez wykorzystali w siódmym gemie, w którym przełamali rywali “na sucho” i dzielnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszej odsłonie, zakończonej finalnie wynikiem 6:4.

W drugiej partii sytuacja wręcz idealnie odzwierciedlała przebieg z pierwszej, gdyż po raz kolejny jedyne przełamanie przez Polaka i Meksykanina zanotowano w 7. gemie. Szansę na przypieczętowanie zwycięstwa mieli już w dziewiątym gemie, gdzie przy serwisie rywali zmarnowali dwie piłki mistrzowskie. Dzieła dopełnili jednak w gemie kolejnym, gdzie przy swoim podaniu nie pozostawili rywalom złudzeń, kończąc spotkanie po 4. piłce meczowej.

35-latek z Warszawy turniej w Memphis wygrał już po raz drugi w karierze. Przed rokiem także w parze z Santiago Gonzalezem, pokonali w finale w trzech setach Artema Sitaka z Nowej Zelandii i Amerykanina Donalda Younga. To także 18. triumf w karierze Fyrstenberga, który większość ze swoich skalpów zdobył z Marcinem Matkowskim, tworzącym parę w tym roku z innym Polakiem Łukaszem Kubotem.

Memphis Open, Tennessee, USA (pula nagród $ 618,030) półfinał gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg, Polska/Santiago Gonzalez, Meksyk – Steve Johnson, USA/Sam Querrey, USA [4] 6:4, 6:4