ATP Pekin: Matkowski zagra o finał

7 paź 2015, 12:23

Marcin Matkowski w parze z Nenadem Zimonjiciem awansowali do półfinału tenisowego turnieju ATP w Pekinie. Polsko-serbska para pokonała dziś duet brytyjsko-szwedzki, Dominic Inglot/Robert Lindstedt.

W pierwszej partii obie pary świetnie spisywały się przy swoim serwisie, a losach premierowej odsłony zadecydowało jedno przełamanie na korzyść Inglota i Lindstedta. Drugi set lepiej zaczęli Matkowski z Zimonjiciem, którzy objęli prowadzenie 2:0. Po chwili jednak stracili swój serwis, a do końca seta nikt nie zdobył kolejnego przełamania. W tie-breaku Matkowski i Zimonjic prowadzili już 5:1, potem ich przewaga nieco zmalała, ale ostatecznie wygrali 7:4. W decydującej partii, czyli w supertiebreaku, walka była niezwykle wyrównana. Zadecydowała końcówka, w której Polak i Serb okazali się lepsi zwyciężając 10 do 7.

W półfinale Matkowski i Zimonjic zmierzą się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Davidem Goffin (Belgia) i Dominiciem Thiemem (Austria), a Edouardem Roger-Vasselin (Francja) i Danielem Nestorem (Kanada).

China Open, Pekin, (pula nagród: $2,700,510) ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski, Polska/Nenad Zimonjic, Serbia [2]- Dominic Inglot, Wielka Brytania/Robert Lindstedt, Szwecja 4:6, 7:6, 10:7

Dziś w Pekinie zwycięstwo odniosła także Agnieszka Radwańska. Polka awansowała do ćwierćfinału pokonując Madison Keys. Więcej o tym meczu piszemy TUTAJ.