ATP Szanghaj. Hurkacz wygrał z Tajwańczykiem i jest w 4. rundzie!

8 paź 2023, 10:41

Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach zdecydowanie niżej notowanego Yu Hsiou Hsu z Tajwanu i awansował do czwartej rundy turnieju ATP 1000 Masters w Szanghaju. Polski tenisista wykonał kolejny krok w stronę awansu do wieńczącego sezon ATP Finals.

Hurkacz w dwóch setach ograł Tajwańczyka

Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w turnieju ATP w Szanghaju od udanego występu przeciwko Australijczykowi Thanasiemu Kokkinakisowi (7:6(5), 6:4). Yu Hsiou Hsu z Tajwanu sprawił z kolei dużą niespodziankę i wyeliminował rozstawionego z numerem 17. Włocha Lorenzo Musettiego (6:3, 6:4).

W pierwszym secie pojedynku trzeciej rundy gra była niezwykle wyrównana. Polski tenisista w trzecim gemie przełamał niżej notowanego rywala i jak się okazało, wykorzystał tę przewagę do zwycięstwa w tej partii. Hsiou Hsu nie mylił się przy kolejnych swoich serwisach, ale to Hurkacz wygrał 6:4.

Rywalizacja w drugim secie również była mocno wyrównana, a decydujące, podobnie jak w pierwszej partii, było jedno przełamanie na korzyść Polaka w piątym gemie. Od stanu 3:2 Hurkacz utrzymywał minimalną przewagę nad Tajwańczykiem, która dała mu zwycięstwo 6:4 i awans do czwartej rundy.

Hubert Hurkacz (17. ATP) vs Yu Hsiou Hsu (184. ATP) 6:4,

Dzięki temu zwycięstwu Hubert Hurkacz awansował do czwartej rundy turnieju ATP 1000 w Szanghaju. Jego kolejnym rywalem będzie Chińczyk Zhizhen Zhang (60. ATP) lub Amerykanin Brandon Nakashima (122. ATP).