ATP Umag: Mariusz Fyrstenberg poległ w finale debla!

25 lip 2015, 23:58

Mariusz Fyrstenberg, grający w parze z Meksykaninem Santiago Gonzalezem po długiej i trzysetowej walce poległ w finale turnieju ATP w chorwackim Umag z nierozstawioną parą Maximo Gonzalez/Andre Sa 6:4, 3:6, 5:10.

Spotkanie trwające nieco ponad 80 minut lepiej rozpoczęli rozstawieni z “3” Polak i Meksykanin. Już w pierwszym gemie przełamali przeciwników, a prowadząc później wyrównaną walkę gem za gem, doprowadzili do wyniku 6:4 i zwycięstwa w pierwszej partii po ponad półgodzinnej rozgrywce.

Początek drugiego seta także nie zapowiadał łatwego zwycięstwa dla żadnego z duetów, gdyż do stanu 3:3 oba deble zgodnie wygrywały swoje podania, nie tracąc przy nich znacznej ilości punktów. Punkt zwrotny nastąpił w gemie ósmym, kiedy po wygraniu swojego serwisu Gonzalez i Sa przełamali wyżej notowanych rywali i serwowali po zwycięstwo. Tam po obronieniu jednego break pointa, doprowadzili do równowagi, a po chwili wyrównali stan meczu, wygrywając seta do 3.

Trzecia odsłona to już znaczna przewaga przeciwników, którzy szybko objęli prowadzenie 4-0 i 6-1. Polak i Meksykanin próbowali jeszcze gonić wynik, ale pojedyncze punkty nie pozwoliły odrobić ogromnej straty, która z każdym punktem przybliżała ich do nieuchronnej porażki. Trzy obronione piłki meczowe nie pozwoliły odwrócić już losów spotkania, które chwilę potem padło łupem Argentyńczyka i reprezentanta Brazylii.

Dla Sa to już dziesiąty deblowy triumf w karierze i trzeci w tym sezonie. Jego partner może poszczycić się skromniejszym dorobkiem, gdyż nagrodę za zwycięstwo wzniesie po raz pierwszy w sezonie i drugi raz w całym zawodowym cyklu. Dla Fyrstenberga to już trzeci tegoroczny finał i druga taka porażka. Jedyne zwycięstwo wraz z Gonzalezem zanotowali w lutym na hali w amerykańskim Memphis.

Konzum Croatia Umag, ATP World Tour 250 (pula nagród: 439 405 €), mecz finałowy gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg/Santiago Gonzalez [3] – Maximo Gonzalez/Andre Sa 6:4, 3:6, 5:10