ATP w Marsylii: Hubert Hurkacz już w półfinale. Mistrz idzie po swoje

9 lut 2024, 17:29

Hubert Hurkacz zrobił we Francji kolejny krok do obrony mistrzowskiego tytułu. Polak wygrał w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Marsylii z Czechem Tomasem Machacem 6:3, 6:4. Rozstawiony z “jedynką” tenisista na wywalczenie zwycięstwa potrzebował zaledwie 63 minuty.

ATP w Marsylii: Hurkacz o finał powalczy z Ugo Humbertem

Hubert Hurkacz rozpoczął turniej w Marsylii od drugiej rundy. Tam rywalem rozstawionego z “jedynką” Polak był Kazach Aleksandr Szewczenko. Obrońca tytułu pokonał swojego rywala bez żadnych problemów 6:1, 6:4. Na wygranie dwóch setów Hurkacz potrzebował nieco ponad godziny.

Podobny przebieg miało ćwierćfinałowe starcie z Tomasem Machacem. Czech ugrał co prawda nieco więcej gemów, ale pokonanie go nie zajęło Polakowi więcej czasu. Pierwszego seta wrocławianin wygrał w ciągu 27 minut, drugi potrwał natomiast nieco ponad pół godziny. Hurkacz dwukrotnie przełamał rywala, samemu wygrywając wszystkie wymiany przy swoim serwisie.

Tym samym polski zawodnik z łatwością awansował do 1/2 finału ATP 250 w Marsylii. Teraz Hurkacz zmierzy się z Ugo Humbertem. Ponownie to nasz tenisista będzie faworytem do zwycięstwa. Jak dotąd mierzył się bowiem z Francuzem trzykrotnie i za każdym razem pokonywał zawodnika urodzonego w Metz.

WTA Doha 2024: Magdalena Fręch awansowała do finału eliminacji

Źródło:polski-sport