ATP w Marsylii: Hurkacz wykonał pierwszy krok w stronę obrony tytułu

Aktualizacja: 9 lut 2024, 12:22
8 lut 2024, 19:51

Hubert Hurkacz rozpoczął w czwartek rywalizacje w turnieju ATP 250 we francuskiej Marsylii. Na sam początek najlepszy polski tenisista pokonał Aleksandra Szewczenkę. Kazach uległ naszemu zawodnikowi 1:6, 4:6.

ATP w Marsylii: Hurkacz wywalczył awans do ćwierćfinału

Hubert Hurkacz jest we Francji turniejową “jedynką”. Polak w Marsylii będzie broni tytułu, który wywalczył przed rokiem. Dlatego też od organizatorów dostał w pierwszej rundzie wolny los. Zmagania rozpoczął dopiero od drugiego etapu, gdzie starł się z Kazachem Aleksandrem Szewczenką.

Wrocławianin wygrał czwartkowe starcie bez najmniejszych problemów. Od pierwszej piłki było widać, który z zawodników plasuje się w czołówce rankingu ATP. Polak pokonał rywala 6:1, 6:4, a na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę potrzebował w obu setach łącznie tylko 67 minut.

Kolejne spotkanie polski tenisista zagra już w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Marsylii. W piątek rywalem Hurkacza będzie Tomas Machac. Czech zmagania we Francji rozpoczął od wyeliminowania Andy’ego Murraya, a następni pokonania Lorenzo Musettiego. Starcie Hurkacz – Machac powinno zostać rozegrane około godzin 18.

WTA Abu Zabi: Linette przegrywa po wycieńczającej walce! Haddad Maia gra dalej