ATP w Oeiras: Matuszewski i Drzewiecki zagrają w finale challengera

12 sty 2024, 16:15

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski powalczą o tytuł mistrzowski w finale Challengera w Oeiras koło Lizbony. Polski duet w piątek rozprawił się z Mikelisem Libietisem oraz Patrikiem Niklasem-Salminenem 7:5, 7:5.

Challenger ATP w Oeiras: Trzecie zwycięstwo polskiej pary

Dla Drzewieckiego i Matuszewskiego było trzecie zwycięstwo odniesione podczas portugalskiego turnieju. Wcześniej na zadaszonych kortach twardych w Oeiras koło Lizbony polski duet rozprawił się z Danem Addedem i Martinem Dammem oraz Sanderem Arendsem i Samem Verbeekiem. W pierwszym starciu biało-czerwony duet do wygranej potrzebował dwóch setów, w drugim pojedynku o wszystkich rozstrzygnął dopiero super tie-break.

W piątek Polacy wysłali do domu natomiast Libietisa i Niklasa-Salminena. Łotewsko-fińska para w starciu z Drzewieckim i Matuszewskim nie ugrała nawet seta. Nasi tenisiści obie partie wygrali 7:5, szczególnie dobrze prezentując się w końcowych gemach. Tym samym biało-czerwony duet awansował do finału i powalczy o swój pierwszy wspólny tytuł.

Jeszcze nie wiadomo, z kim przyjdzie się Polakom mierzyć w finale. Rywalami Drzewieckiego i Matuszewskiego w ostatnim starciu, które zaplanowano na najbliższy weekend, będą zwycięzcy pojedynku Arjuna Kadhe i Marcusa Willisa z Filipem Bergevim i Mickiem Veldheerem.

Imponujący powrót po ponad rocznym zawieszeniu! Polak wygrał turniej bez straty seta

Źródło:polski-sport.pl