ATP w Rotterdamie: Porażka Huberta Hurkacza. Trzy tie-breaki w meczu Polaka

15 lut 2024, 17:48

Hubert Hurkacz po emocjonującym pojedynku przegrał w 1/8 finału turnieju ATP 500 w Rotterdamie z Holendrem Tallonem Griekspoorem 7:6(5), 6:7(5) 6:7(4). Rywal Polaka awansował do ćwierćfinału, w którym jego przeciwnikiem będzie zwycięzca spotkania Jan-Lennard Struff – Emil Ruusuvuori.

Thriller w meczu Hurkacza. Polak nie zagra w ćwierćfinale

Najlepszy polski tenisista rozpoczął turniej w Rotterdamie od zwycięstwa nad Jirim Lehecką. Był to bardzo długi i wyrównany pojedynek, ale zakończył się wygraną Polak 6:3, 6:7(9), 7:6(9). Wyczerpujące starcie miał też za sobą Tallon Griekspoor, bowiem do pokonania Lorenzo Musettiego potrzebował prawie trzech godzin. Czwartkowe starcie reprezentanta Holandii z Hubertem Hurkaczem było już ich czwartym w ostatnich dziewięciu miesiącach. W poprzednim sezonie dwa razy wygrał podopieczny Craiga Boyntona.

Inauguracyjny set spotkania 1/8 finału był bardzo wyrównany. Nie doszło do żadnego przełamania i decydujący był tie-break. Lepiej zaprezentował się w nim wrocławianin i jako pierwszy zdobył 7 punktów. Druga odsłona miała podobny przebieg. Obaj tenisiście serwowali bardzo dobrze, co pozwalało im wygrywać kolejne gemy. W dogrywce tym razem skuteczniejszy był Griekspoor i wygrał 7:5.

O wygranej w całym spotkaniu decydowała trzecia partia. Po kilkunastu minutach Holender wykorzystał słabszy moment Hurkacza i zanotował pierwsze przełamanie w meczu. Kiedy wydawało się, że o zwycięstwo będzie już bardzo trudno, Polak przy podaniu rywala wygrał gema do zera i doprowadził do remisu. Ósmy tenisista rankingu ATP przegrał jednak w trzecim tie-breaku (4:7). Całe spotkanie trwało 2 godziny i 45 minut.

Ćwierćfinałowym rywalem Griekspoora będzie Jan-Lennard Struff lub Emil Ruusuvuori. Spotkanie tych tenisistów odbędzie się w czwartkowy wieczór. Wcześniej awans do najlepszej ósemki turnieju ATP 500 w Rotterdamie wywalczyli Milos Raonic, Grigor Dimitrov, Alex De Minaur, Aleksandr Szewczenko oraz Andriej Rublow.

WTA Doha: Pewnie i skutecznie. Świątek wygrywa z Aleksandrową i jest w ćwierćfinale!

Źródło:Polski-Sport.pl