ATP Toronto. Wspaniała końcówka Hurkacza. Teraz może zagrać z Alcarazem

9 sie 2023, 21:21

W środowe wieczór Hubert Hurkacz pokonał Miomira Kecmanovica 5:7, 6:3, 6:0 i awansował do 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Toronto. Polak miał sporo problemów na początku pojedynku, ale w trzecim secie pokazał pełnię swoich umiejętności i po prostu zdemolował serbskiego tenisistę.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

ATP Toronto. Teraz Hurkacz może trafić na Alcaraza

Hubert Hurkacz słynie ze swojego nieprzeciętnego serwisu. Polak w pierwszym secie popisał się aż piętnastoma asami, ale nawet to nie pomogło mu w zatrzymaniu Miomira Kecmanovica. Serbski po prawie godzinie gry pokonał Polaka 7:5. Z czasem zaczął jednak opadać z sił i z każdym gemem popełniał coraz więcej błędów.

Przy stanie 3:3 w drugim secie rywal Hurkacza całkowicie stracił kontrolę nad meczem. Z kolei polski tenisista zaczął się dopiero rozkręcać i pewnie wygrał drugiego seta. W trzeciej partii nasz zawodnik nie stracił natomiast nawet jednego gema. Tym samym Hubert Hurkacz zamknął mecz w zaledwie godzinę i 53 minut.

Wcześniej 26-letni Polak pokonał w Toronto Aleksandra Bublika 6:3, 7:6 (7-2). Wrocławianin na kort wyjdzie ponownie w czwartek. Jego rywala wyłoni pojedynek prowadzącego w klasyfikacji tenisistów Hiszpana Carlosa Alcaraza z Kanadyjczykiem Benem Sheltonem.