ATP Wiedeń: Znakomity Kubot już w finale!

24 paź 2015, 20:45

Łukasz Kubot, grający w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo pokonał w dzisiejszym półfinale turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu debel Marrero/Seppi i wystąpi w jutrzejszym finale! Tam przeciwnikami polsko-brazylijskiego duetu będą rozstawieni z “2” Brytyjczycy Murray/Peers.

Rywalizacja w pierwszej partii, trwającej nieco ponad pół godziny była bardzo wyrównana, ale problemy z podaniem nie ominęły pary ze strefy śródziemnomorskiej, gdyż w każdym z ich gemów serwisowych tenisiści musieli bronić się od przełamania. Postawa serwisowa Polaka i Brazylijczyka była za to wzorowa, a przełamując przeciwników w gemie szóstym, wygrali seta 6:3.

W secie drugim gemy stawały się krótsze, a przełamania doczekano się już w trzecim gemie, które stało w udziale Kubota i Melo. Sami swojego serwisu bronili dzielnie do końca, a jedyną szansę na stratę przewagi mieli w ósmym gemie, którego ostatecznie wygrali i wyszli na prowadzenie 5:3. Chwilę później ponownie przy swoim podaniu nie pozostawili rywalom złudzeń i pewnie awansowali do finału zawodów w stolicy Austrii.

Kubot finałem w Wiedniu będzie miał już czwartą okazję w tym roku na wywalczenie końcowego zwycięstwa w cyklu ATP Tour. Poprzednie trzy zakończyły się pomyślnie, a swe skalpy zgarniał na każdej z nawierzchni: trawiasta w Den Bosch, ceglana w Bastad i twarda w Metz.

Erste Bank Open, Wiedeń, (pula nagród: $1,745,040 mln) ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/ Marcelo Melo, Brazylia – David Marrero, Hiszpania/Andreas Seppi, Włochy 6:3, 6:4