Austin nieszczęśliwe dla Polek. Linette i Fręch już odpadły z turnieju

Aktualizacja: 1 mar 2023, 16:26
1 mar 2023, 07:51

Magdalena Fręch i Magda Linette nie będą dobrze wspominać turnieju WTA w Austin. Polskie zawodniczki odpadły już w pierwszej rundzie amerykańskich zawodów. Z zawodów wyrzuciły nasze tenisistki odpowiednio Rosjanka Warwara Graczewa oraz Amerykanka Danielle Collins.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Linette i Fręch dały radę wygrać tylko po jednym secie

Jako pierwsza na korcie pojawiła się Magda Linette. Tenisistka rozstawiona z “1”  po ponad dwuipółgodzinnym spotkaniu przegrała z Warwarą Graczewą 3:6, 6:4, 4:6. Dla obu zawodniczek było to drugie bezpośrednie starcie w karierze. Poprzednie miało miejsce pół roku temu w Strasbourgu. Wówczas lepsza okazała się Polka, która wygrała 6:3, 6:0.

Szansę na lepszy występ miała Magdalena Fręch. W 1. rundzie turnieju w amerykańskim Austin 25-latka trafiła na znacznie wyżej rozstawioną Danielle Collins, którą potrafiła jednak zaskoczyć i wygrać pierwszego seta. Ostatecznie Polka poległa jednak 7:6 (7), 2:6, 4:6.

Pierwszą część meczu Polka wygrała w tie-breaku 9:7. Potem było jednak gorzej. Przegrana partia tylko zmotywowała amerykańską tenisistkę, która w dwóch kolejnych setach była zawodniczką zdecydowanie lepszą od reprezentantki Polski. Tym samym dalszej fazie rywalizacji nie zobaczymy już żadnej z polskich tenisistek.