Australian Open 2024. Hurkacz odrobił straty i awansował do czwartej rundy

Aktualizacja: 21 sty 2024, 11:53
20 sty 2024, 11:17

Hubert Hurkacz pokonał w 3. rundzie Australian Open 2024 Francuza Ugo Humberta 3:6, 6:1, 7:6, 6:3. Polak przegrał pierwszego seta, ale trzy kolejne partie potrafił przechylić na swoją korzyść. Dzięki zwycięstwu wrocławianin powtórzył swój wynik z poprzedniej edycji i awansował do najlepszej szesnastki turnieju.

Hubert Hurkacz powalczy o ćwierćfinał Australian Open 2024

Sobotnie starcie z udziałem Huberta Hurkacza zaczęło się źle. Polak przegrał pierwszego seta, dając się pokonać Francuzowi Ugo Humbertowi w ciągu zaledwie 32 minut. Na szczęście okazało się, że to tylko złe dobrego początku. W kolejnej partii to tenisista pochodzący z Wrocławia nie dał szans rywalowi i wygrał 6:1.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci set. Ten potrwał ponad godzinę i musiał rozstrzygnąć do dopiero tie-break. Ostatecznie więcej szczęścia miał Hurkacz, który w pewnym momencie prowadził już w nim 6:0, aby ostatecznie wygrać 7:4.

Ostatnia partia była już znacznie bardziej jednostronna. W czwartym secie wszystkie atuty były po stronie polskiego tenisisty, który wygrał go 6:3 i cały mecz zamknął po dwóch godzinach i 49 minutach.

W 1/8 finału Australian Open 2024 Hurkaczowi przyjdzie się zmierzyć z Francuzem Arthurem Cazaux. To spotkanie zostanie rozegrane najprawdopodobniej w poniedziałek.