Australian Open 2024. Iga Świątek wyrzucona z turnieju przez 19-latkę

Aktualizacja: 21 sty 2024, 11:53
20 sty 2024, 11:45

Linda Noskova postawiła się Idze Świątek w pojedynku 1/16 finału Australian Open 2024. Starcie Polki i Czeszki było niezwykle wyrównane, a ostatecznie na swoją korzyść przechyliła je rywalka naszej mistrzyni, która wygrała 3:6, 6:3, 6:4. Całe spotkanie potrwało 144 minuty.

Iga Świątek nie zagra w 1/8 finału Australian Open 2024

Sobotni pojedynek rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami biało-czerwonych kibiców. Iga Świątek w pierwszym secie była stroną dominującą i już w szóstym gemie przełamała Lindę Noskovą. Po 45 minutach obie zawodniczki udały się na przerwę, przy prowadzeniu Polki 1:0.

W drugim secie sytuacja zupełnie się odwróciła. To czeska tenisistka przejęła inicjatywę i wyrównała stan rywalizacji. Cała partia ponownie potrwała 45 minut, ale tym razem to Noskova wygrała 6:3. Świątek w końcówce drugiego seta przegrała dziesięć punktów z rzędu. Tym samym stało się jasne, że losy rywalizacji rozstrzygną się w trzecim secie.

Ten znacznie lepiej rozpoczęła Czeszka. Noskova przełamała Świątek już w trzecim gemie, a następnie powtórzyła to w siódmej wymianie. Polce udało się jeszcze doprowadzić do stanu 4:5, ale ostatnie słowo należało do jej rywalki. Ostatecznie nasza południowa sąsiadka wygrała trzecią partię 6:4 i cały mecz zamknęła w dwie godziny i 22 minuty.

Tym samym Polka żegna się z rywalizacją na kortach w Melbourne o rundę wcześniej niż w ubiegłym roku. Porażka Świątek z 19-letnią Noskovą to z pewnością największa dotychczasowa niespodzianka w wielkoszlemowym turnieju Austrlian Open 2024.