Australian Open: Agnieszka Radwańska w 2. rundzie!

17 sty 2017, 14:16

Agnieszka Radwańska, nie bez problemów, pokonała Cwetanę Pironkovą w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open i awansowała do kolejnej fazy turnieju. To dziesiąta wygrana Polki przeciw, sklasyfikowanej na 64. miejscu w rankingu WTA, Bułgarce.

Radwańska z Pironkovą miała pewne rachunki do wyrównania. W ostatnim, przerywanym przez deszcz i pełnym dramaturgii spotkaniu podczas wielkoszlemowego Rolanda Garrosa lepszą okazała się Bułgarka, która awansowała do najlepszej “8” zawodów. W historii swych startów na korcie spotkały się już dwunastokrotnie. Na korcie twardym zagrały jednak tylko raz – w 2008r. Polka po trzech setach rywalizacji kosztem Bułgarki awansowała do finału turnieju WTA w Stambule.

Wtorkowe spotkanie dobrym serwisem otworzyła Pironkova, która solidnym podaniem jako pierwsza zapisała wygranego gema na swoim koncie. Po zmianie stron tym samym błyskawicznie odpłaciła się jednak Radwańska, która bez straty punktu wyrównała stan na 1:1.
W dalszej części seta przewaga Polki uwidaczniała się coraz bardziej. Krakowianka solidnie prezentowała się w obronie i wykorzystywała nadarzające się szanse w ofensywie, dzięki czemu wypracowywała sobie nad rywalką coraz większą przewagę. Pierwszego seta, wygranego 6:1, zakończyła po niespełna dwóch kwadransach rywalizacji.

Z początkiem drugiej odsłony najlepsza polska tenisistka zaliczyła lekki falstart. Szybko straciła 8 punktów z rzędu, a po chwili mogła przegrywać już nawet 0:3. Biało-czerwona wróciła jednak do rywalizacji i szybko wyrównała na 2:2, a potem 3:3. Gra krakowianki nie zachwycała jednak tak, jak w pierwszej partii. Polka popełniała znacznie więcej niewymuszonych błędów, spowodowanych głównie lepszą grą Pironkovej, która podjęła większe ryzyko i zgarniała większość najważniejszych punktów. Urodzona w Płowdiwie tenisistka krakowiankę przełamała ponownie w gemie siódmym, a przewagi ‘breaka’ nie oddała już do końca partii, którą wygrała finalnie 6:4.

W decydujących o losach spotkania trzecim secie, sprawy w swoje ręce już od pierwszej zagranej piłki wzięła Radwańska. Polka wykazała większą inicjatywę w ataku i szybko objęła prowadzenie 4:0, oddając w tym czasie Bułgarce zaledwie 5 punktów. Pironkova próbowała jeszcze walczyć i wyrwała krakowiance jedno przełamanie. Później to jednak Polka zgarnęła naprędce dwa gemy i zakończyła spotkanie po godzinie i 45 minutach na korcie.

Kolejną rywalką Biało-czerwonej będzie doświadczona Mirjana Lucić-Baroni. 34-letnia Luksemburga także w trzech setach pokonała Chinkę Qiang Wang i w 2. rundzie australijskiego Szlema zagra od… 1998r.!

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [3] – Cwetana Pironkova, Bułgaria 6:1, 4:6, 6:1