Australian Open: Berkieta odpada z rywalizacji juniorów, a Zieliński z debla

24 sty 2024, 08:41

Środowy poranek nie był udany dla polskich tenistów na Australian Open. Poza Hubertem Hurkaczem, który odpadł w ćwierćfinale singla, z turniejem juniorskim pożegnał się Tomasz Berkieta, natomiast Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w rywalizacji deblowej.

Berkieta odpada z juniorskiego Australian Open

17-latek rozpoczął zmagania w juniorskim Australian Open od dwóch 3-setowych, ale wygranych pojedynków. Szczególnie głośno było o jego starciu z Brazylijczykiem Enzo Kohlmannem, w którym zaserwował z rekordową prędkością 233 km/h. W trzeciej rundzie mierzył się z Australijczykiem Haydenem Jonesem.

W pierwszym secie młody Polak dwukrotnie dał się przełamać, a sam tylko raz wygrał przy zagraniu rywala, wskutek czego przegrał 4:6. W drugiej partii Berkieta przełamał Jonesa w kluczowym momencie – przy stanie 5:5, co po chwili dało mu triumf 7:5. Decydujący set był niezwykle zacięty, ale zakończył się triumfem Australijczyka 7:5.

Zieliński i Nys odpadają z debla

W środowy poranek o awans do półfinału debla walczył Jan Zieliński. W parze z Monakijczykiem Hugo Nysem wygrali trzy poprzednie spotkania, a w każdym z nich musieli rozgrywać po trzy sety. Tym razem mierzyli się z Niemcami Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem.

Polsko-monakijski duet dał się przełamać w trzecim gemie i od tego czasu nie był w stanie wyrównać wyniku, czego efektem była porażka 4:6. W drugiej partii żadna z ekip nie przegrała przy własnym zagraniu, dlatego o jej losach decydował tie-break. W nim skuteczniejsi byli niemieccy tenisiści, którzy wygrali 7:3 i awansowali do półfinału.

Yannick Hanfmann/Dominik Koepfer – Jan Zieliński/Hugo Nys 6:4, 7:6(3)

Polak i Monakijczyk nie zdołają tym samym powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to dotarli do finału wielkoszlemowego Australian Open. Wówczas w decydującym starciu przegrali z Rinkym Hijikatą i Jasonem Kublerem.