Australian Open. Hurkacz odpada po 4-godzinnej walce z Miedwiediewem

24 sty 2024, 08:01

Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale Australian Open. W niezwykle zaciętym i wymęczającym, trwającym ponad 4 godziny pojedynku Polak przegrał z Daniiłem Miedwiediewem i zakończył udział w pierwszym tegorocznym turnieju wielkoszlemowym.

Hurkacz przegrał 4-godzinną batalię

W pierwszym secie Hurkacz musiał gonić wynik od stanu 2:2, ale dzięki przełamaniu w szóstym gemie doprowadził do remisu 3:3. O losach partii decydował tie-break, w którym Rosjanin wygrał 7:4. W drugim secie sytuacja się odwróciła – Polak prowadził 2:0, ale tym razem nie popełnił błędu przy własnym serwisie. W siódmym gemie ponownie przełamał Miedwiediewa i triumfował 6:2.

Trzeci set nie zaczął się dla Polaka dobrze – musiał gonić wynik od stanu 0:3. Później Miedwiediew nie wypuścił przewagi z rąk i dość pewnie wygrał 6:3. W czwartej partii Hurkacz ponownie przegrał dwie pierwsze wymiany i przegrywał już 2:4, ale wygrał trzy gemy z rzędu. Od stanu 5:5 był niezwykle skuteczny i wygrał 7:5, notując przy tym aż siedem asów serwisowych.

O losach meczu decydował więc tie-break. Obaj nie mylili się przy swoich serwisach aż do siódmego gema, kiedy to Hurkacz dał się przełamać. Był to moment przełomowy, tego spotkania, ponieważ pozwolił Rosjaninowi wyjść na prowadzenie i przy stanie 5:4 wykorzystał drugą piłkę meczową, wygrywając 6:4.

Hubert Hurkacz (9. ATP) – Daniił Miedwiediew (3. ATP) (4)6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 4:6

Rosjanin awansował tym samym do półfinału, w którym zagra ze zwycięzcą pojedynku Alexander Zverev (6. ATP) – Carlos Alcaraz (2. ATP).