Australian Open. Fantastyczna Magdalena Fręch pokonuje Caroline Garcię. Jest trzecia runda!

17 sty 2024, 09:51

Magdalena Fręch rozegrała fantastyczne spotkanie w 2. rundzie Australian Open i niespodziewanie pokonała rozstawioną Carolinę Garcię – 0:2 (4:6, 6:7[2]). Polka i Francuzka zapewniły doskonałe widowisko, prowadząc sporo długich wymian i przede wszystkim zacięcie walcząc o każdy punkt w każdym gemie. Kolejną rywalką Fręch będzie kwalifikantka Anastasia Zakharova.

Zacięta walka w pierwszym secie meczu Garcia – Fręch

Magdalena Fręch dzięki zwycięstwu w 1. rundzie Australian Open nad Darią Saville, osiągnęła swój najlepszy rezultat w karierze na wielkoszlemowych kortach w Melbourne. Polka w następnym etapie trafiła na rozstawioną Caroline Garcię, która znajduje się w ścisłej czołówce rankingu WTA (19. miejsce). Tenisistka z Francji od początku była zdecydowaną faworytką tego pojedynku, ale Fręch już na starcie rywalizacji pokazała, że nie zamierza niczego zbyt łatwo oddać.

Co prawda Polka nie miała najlepszego wejścia w mecz, ponieważ już w gemie otwierającym mecz pozwoliła się przełamać Francuzce. Chwilę później Fręch chciała natychmiast doprowadzić do remisu, ale pomimo dwóch piłek na przełamanie, nie udało jej się tego dokonać. Tym samym Garcia wyszła na prowadzenie 2:0 po jednym z dłuższych gemów w całym meczu. Kolejny gem również należał do tych najdłuższych, ale tym razem zawodniczka z Łodzi obroniła się przed przełamaniem i zdobyła pierwszy gem.

W dalszej fazie zawodniczki grały gem do wyniku 4:3, kiedy to Magdalena Fręch przy drugiej okazji przełamała Carolinę Garcię i doprowadziła do remisu. Dzięki bardzo dobrym serwisom Polka wyszła na prowadzenie 4:5. Następnie przy własnym serwisie miała dwie piłki setowe, ale Francuzka również dwukrotnie doprowadziła do przewagi na swoją korzyść. Finalnie Fręch wykorzystała trzecią piłkę setową i wyszła na prowadzenie w całym meczu.

Dogrywka w drugim secie na korzyść Fręch

Drugi set rozpoczął się w podobny sposób, jak pierwszy. Kibice znów mogli emocjonować się długimi gemami, ale tym razem Fręch udało się obronić przed przełamaniem i rozpocząć set od wygranego gema. Po chwili także Garcia obroniła się przed przełamaniem i do rezultatu 3:3 mogliśmy oglądać grę gem za gem. Wówczas Francuzka, pomimo dobrej gry Fręch, przełamała swoją rywalkę.

Polka niezrażona utratą własnego serwisu utrzymała bardzo dobry moment gry i natychmiast odzyskała utracone punkty, dokonując przełamania powrotnego. Fręch potrafiła zachwycić serwisem oraz świetnymi zagraniami, na które jej rywalka nie była w stanie zareagować, dzięki czemu chwilę później prowadziła 4:5.

Garcia ewidentnie musiała walczyć z negatywnymi emocjami w swojej głowie i to przyniosło efekt. Zawodniczka z Francji weszła na swój najwyższy poziom, ale trwało to przez moment i pozwoliło jej tylko na wygranie dwóch gemów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 6:5 po przełamaniu.

Magdalena Fręch kontynuowała jednak swój pomysł na grę i drugi raz w tym secie natychmiast odpowiedziała przełamaniem na przełamanie i doprowadziła do dogrywki, w której była bezapelacyjnie lepsza.

Warto zaznaczyć, że Garcia drugi raz z rzędu kończy udział w Australian Open na 2. rundzie po meczu z Polką. Rok temu Francuzka musiała na tym samym etapie uznać wyższość Magdy Linette.

Fręch kontra Zakharova w 3. rundzie Australian Open

Jej kolejną rywalką w 3. rundzie Australian Open będzie 21-letnia Rosjanka Anastasia Zakharova, będąca obecnie na 190. miejscu rankingu WTA. Młoda kwalifikantka pokonała dotychczas swoją rodaczkę Potopovą oraz Słowenkę Juvan. Faworytką tego pojedynku będzie oczywiście Magdalena Fręch, a jeśli tak się stanie, w 4. rundzie być może zmierzy się z Coco Gauff.

Źródło:Polski-Sport.pl