Australian Open. Hubert Hurkacz dołącza do Fręch w drugiej rundzie!

15 sty 2024, 11:56

Hubert Hurkacz bez większych problemów poradził sobie z nisko notowanym Omarem Jasiką 0:3 (6:7[4], 4:6, 2:6) i zameldował się już w drugiej rundzie turnieju Australian Open. Jego następnym rywalem będzie Jakub Mensik z Czech, który do turnieju dostał się poprzez kwalifikacje. Spotkanie trwało nieco ponad 2 godziny.

Hubert Hurkacz z pewną wygraną na starcie Australian Open

Jasika jest obecnie notowany na 343. miejscu rankingu ATP, więc Hurkacz był od początku zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Trzeba jednak przyznać, że Australijczyk starał się ze wszystkich sił napsuć krwi polskiemu tenisiście. Szczególnie udawało mu się to w pierwszym secie, w którym obaj zawodnicy byli niezwykle pewni przy własnym serwisie. Pierwsze okazje do przełamania pojawiły się dopiero w dogrywce, a w niej Hurkacz nie dał szans swojemu rywalowi, wygrywając 4:7.

Drugi set również rozpoczął się od gry gem za gem, chociaż tym razem pierwsza okazja do przełamania pojawiła się już w czwartym. Okazję do tego miał Jasika, ale Polak zdołał się obronić i przechylić szalę na swoją korzyść. Kilkanaście minut później to Hurkacz dokonał przełamania przy stanie 4:4 i chwilę później prowadził już 0:2 w setach.

Dwa pierwsze sety nie kosztowały Hurkacza zbyt wiele energii, tym bardziej, że Polak przed startem turnieju zapewniał o swojej wysokiej dyspozycji fizycznej. Tego samego nie można było powiedzieć o Jasiku, u którego zmęczenie było widoczne już po pierwszym secie.

Trzeci set rozpoczął się od najdłuższego gema w całym spotkaniu. Jasika obronił trzy piłki na przełamanie, ale za czwartym razem uległ presji Hurkacza i już na starcie przegrał grm przy swoim serwisie, co utorowało Polakowi ścieżkę do końcowego zwycięstwa.

Hubert Hurkacz przez całe spotkanie prezentował dobry poziom gry i ani przez moment nie było chwili zwątpienia, że Jasika jest w stanie mu poważnie zagrozić. Natomiast z pewnością w kolejnych spotkaniach Polakowi przyda się większa kontrola niewymuszonych błędów oraz returnów.

W drugiej rundzie Australian Open rywalem Hurkacza ponownie będzie zawodnik, który musiał przedzierać się przez kwalifikacje. Notowany na 142. miejscu w rankingu ATP Jakub Mensik w pierwszej rundzie pokonał Denisa Shapovalova.