Australian Open: Pierwszy w karierze ćwierćfinał Hurkacza! Świetny mecz z Cazauxem

Aktualizacja: 22 sty 2024, 14:40
22 sty 2024, 08:07

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open. W poniedziałkowy poranek polski tenisista po zaciętym, ale 3-setowym pojedynku wygrał z Francuzem Arthurem Cazauxem. Teraz czeka go znacznie trudniejsze zadanie.

Hurkacz wygrał w trzech setach z Cazauxem

Na początku pierwszego seta Hurkacz dość nieoczekiwanie musiał gonić wynik, ale ze stanu 0:3 dość szybko wrócił do gry i wyrównał na 3:3. Od tego czasu żaden z tenisistów nie pomylił się przy własnym serwisie i potrzebny był tie-break. W nim również doszło do zaciętej wymiany, którą lepiej wytrzymał Polak – wygrał 8:6.

Druga partia przebiegała niemal w całości w identyczny sposób – zarówno Cazaux, jak i Hurkacz skutecznie serwowali i rozstrzygali gemy na własną korzyść. I tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break i ponownie lepszy był Polak, wygrywając decydującą wymianę 7:3.

Decydujący set rozpoczął się od przegranego serwisu przez Francuza i jak się okazało, był to decydujący moment. Dzięki temu Hurkacz osiągnął minimalną przewagę, której nie oddał już do samego końca. Polak wygrał 6:4 i zgodnie z oczekiwaniami awansował do kolejnej rundy.

Arthur Cazaux (122. ATP) – Hubert Hurkacz (9. ATP) (6)6:7, (3)6:7,

Hubert Hurkacz tym samym po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. Jego przeciwnikiem będzie Daniił Miedwiediew (3. ATP), który w poniedziałkowy poranek wygrał 6:3, 7:6(4), 5:7, 6:1 z Portugalczykiem Nuno Borgesem.

Kolejne zwycięstwo 17-latka! Tomasz Berkieta w 3. rundzie juniorskiego Australian Open