Australian Open. Jan Zieliński i Hugo Nys z awansem do ćwierćfinału

Aktualizacja: 22 sty 2024, 15:01
22 sty 2024, 13:33

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali w 1/8 finału Australian Open Jeana-Juliena Rojera i Lloyda Glasspoola 2:1 (3:6, 6:4, 7:6[3]). Dzięki tej wygranej Polak i Monakijczyk są coraz bliżej powtórzenia sukcesu z poprzedniej edycji. Wówczas zagrali w finale pierwszego w sezonie turnieju Wielkiego Szlema.

Zieliński i Nys wśród ośmiu najlepszych par Australian Open 2024

Para Zieliński/Nys miała bardzo trudne zadanie już w swoim trzecim meczu na kortach Melbourne Park. Ubiegłoroczni finaliści imprezy rozstawieni są z numerem siódmym, natomiast ich poniedziałkowi rywale to turniejowa jedenastka. Zwiastowało to wyrównany pojedynek i taki też był. Do wyłonienia zwycięzców potrzebne były trzy sety i super tie-break.

W decydującej partii żaden z duetów nie zaliczył przełamania, więc o zwycięstwie decydowała dogrywka do dziesięciu wygranych punktów. Mecz trwał prawie dwie i pół godziny, ale ostatecznie Polak i Monakijczyk wygrali w tie-breaku z parą Lloyd Glasspool/Jean-Julien Rojer 10:3 i zagrają w ćwierćfinale.

Kolejnymi rywalami Zielińskiego i Nysa będą Yannick Hanfmann oraz Dominik Koepfer. Co ciekawe Polak awansował równie do 1/4 finału w mikście. Występuje on w parze z Su-Wei Hsieh. W poniedziałek do najlepszej ósemki w singlu też Hubert Hurkacz.

Australian Open. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów singla. Kto poza Hurkaczem jest w grze o tytuł?

Źródło:Polski-Sport.pl