Billie Jean King Cup. Polki wylosowały trudne rywalki w finałach

24 maj 2023, 18:24

Tenisistki reprezentacji Polski poznały rywalki, z którymi zagrają podczas listopadowych zmagań w Billie Jean King Cup Finals. Podobnie jak w eliminacjach czeka ich trudne zadanie, bowiem znalazły się w jednej grupie z Kanadyjkami i Hiszpankami.

Polki zagrają w Billie Jean King Cup Finals 2023

Polskie tenisistki w eliminacyjnym starciu z Kazachstanem okazały się gorsze. Pod nieobecność Igi Świątek biało-czerwone uległy wyżej notowanym przeciwniczkom i wydawało się, że zabraknie ich podczas listopadowej fazy finałowej.

Jak się jednak okazało, Polki wystąpią podczas zmagań zaplanowanych na 7-12 maja w hiszpańskiej Sewilli. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) postanowiła przyznać im “dziką kartę”, o którą wcześniej wystąpił Polski Związek Tenisowy (PZT).

Trudne zadanie Polek w BJKC Finals 2023

W środę polskie tenisistki poznały swoje grupowe rywalki i ponownie los nie był dla nich łaskawy. Zagrają bowiem z Hiszpankami i Kanadyjkami, które w eliminacjach pokonały odpowiednio Meksykanki 3:1 i Belgijki 3:2. Z pewnością będą one w stanie przeciwstawić się biało-czerwonym.

Wiele wskazuje na to, że wśród Kanadyjek czołowe role będą odgrywać Bianca Andreescu (41. WTA) i Leylah Fernandez (51.). Po stronie Hiszpanek największe nadzieje są wiązane z Paulą Badosą (22. WTA) i Garbine Muguruzą (127. WTA), która co prawda ma obecnie przerwę, ale do listopada może wrócić do regularnej rywalizacji.

Grupy Billie Jean King Cup Finals 2023 w Sewilli (7-12 listopada)
● Grupa A – Szwajcaria, Czechy, USA
● Grupa B – Australia, Kazachstan, Słowenia
● Grupa C – Hiszpania, Kanada, Polska
● Grupa D – Francja, Włochy, Niemcy

Maja Chwalińska nie zagra we French Open. Polka przegrała z Rosjanką

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA