BJKC. Smutny koniec polskich tenisistek. Dwie singlowe porażki z Hiszpankami

10 lis 2023, 21:21

Polskie tenisistki nie będą zbyt miło wspominać tegorocznej edycji Billie Jean King Cup. W piątkowym starciu z Hiszpankami, którego wagą było drugie miejsce w grupie C, Katarzyna Kawa przegrała z Rebeką Masarovą, a Magda Linette okazała się gorsza od Sary Sorribes Tormo.

Polki przegrały oba singlowe mecze z Hiszpankami

W czwartek polskie tenisistki przegrały wszystkie trzy bezpośrednie starcia z Kanadyjkami i straciły szanse na awans do półfinału Billie Jean King Cup. Magdalena Fręch uległa Marinie Stakusic (6:4, 5:7, 3:6), Magda Linette była gorsza od Leylah Fernandez (2:6, 3:6), a duet Katarzyna Kawa-Weronika Falkowska przegrał z Eugenie Bouchard i Gabrielą Dabrowski (2:6, 3:6).

Polsko-hiszpański pojedynek o drugie miejsce w grupie C rozpoczął się od meczu Katarzyny Kawy (207. WTA) z Rebeką Masarovą (65. WTA). Polka świetnie weszła w to starcie, pewnie wygrywając pierwszego seta 6:2. Później jednak oddała pole rywalce, z czego ta skrzętnie skorzystała. Hiszpanka wygrała dwie kolejne partie 6:3, 6:2 i wygrała całe spotkanie.

Szanse na walkę o drugie miejsce w grupie utrzymywały się jeszcze przed startem meczu Magdy Linette z Sarą Sorribes Tormo. Pierwszego, zaciętego seta po tie-breaku wygrała Hiszpanka i był to decydujący moment. W drugiej partii Polka nie miała zbyt wiele do powiedzenia i przegrała 3:6.

Rebeka Masarova (65. WTA) vs Katarzyna Kawa (207. WTA) 2:6, 6:3, 6:3
Sara Sorribes Tormo (50. WTA) vs Magda Linette (24. WTA) 7:5(5), 6:3

Dwie piątkowe porażki oznaczają, że polskie tenisistki zakończą zmagania w Billie Jean King Cup na trzecim miejscu. Na koniec rywalizacji miał się odbyć deblowy pojedynek Katarzyny Kawa i Weroniki Falkowskiej z Cristiną Bucsą i Mariną Bassols, ale ostatecznie został on odwołany.