Caroline Garcia wygrywa Poland Open. Pogromczyni Igi Świątek triumfuje

31 lip 2022, 17:29

Caroline Garcia została najlepszą tenisistką w drugiej edycji BNP Paribas Poland Open. Francuzka pokonała w meczu finałowym Anę Bogdan 6:4, 6:1. Warto dodać, że zawodniczka w drodze do triumfu wyrzuciła z turnieju Igę Świątek.

Garcia bezkonkurencyjna na zawodach Poland Open 2022

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetCaroline Garcia zdobyła w niedzielę swój ósmy tytuł WTA. Francuzka swoje największe sukcesy odnosiła w 2018 roku, gdzie udało jej się wygrać m.in. turniej WTA 1000 w Wuhan. Z kolei w tym roku 28-latce udało się triumfować w Bad Homburg, a także dojść do półfinałów w Lyonie i Lozannie. Teraz stała się zwyciężczynią drugiej edycji BNP Paribas Poland Open.

Francuzka pokonała w finale rozgrywek Rumunkę Anę Bogdan. Garcia znakomicie spisywała się od samego początku spotkania i po pierwszych kilkunastu minutach prowadziła już 3:0. Rumunka w tym momencie starała się nadrobić straty. Ana Bogdan zniwelowała stratę do dwóch gemów (4:2). Ostatecznie nie udało jej się jednak zagrozić 28-latce z Francji. Garcia dowiozła pierwszego seta z wynikiem 6:4.

Druga część gry rozpoczęła się od pewnie wygranego serwisu przez Garcię. Co prawda Bogdan wygrała drugą wymianę, ale potem przeważała już tylko trójkolorowa. Od stanu 1:1 wygrała pięć kolejnych gemów i sięgnęła po tytuł czempionki turnieju BNP Paribas Poland Open 2022. Cały niedzielny mecz potrwał zaledwie 82 minuty

Iga Świątek odpada z Poland Open! Niespodziewana porażka najlepszej tenisistki świata