środa, 10 sierpnia, 2022

Iga Świątek odpada z Poland Open! Niespodziewana porażka najlepszej tenisistki świata

Iga Świątek nie zagra w półfinale turnieju BNP Paribas Poland Open. W piątek na warszawskich kortach lepsza od Polki okazała się Caroline Garcia, która wygrała 6:1, 1:6, 6:4. Cały mecz ćwierćfinałowy potrwał dwie godziny i dziewiętnaście minut.

Iga Świątek ponownie nie wygra turnieju w Polsce

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Świątek do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Warszawie awansowała dzięki triumfowi nad Rumunką Gabrielą Lee 6:3, 6:2. Z kolei Caroline Garcia w drugiej rundzie Poland Open poradziła sobie z Włoszką Elisabettą Cocciaretto 6:3, 7:5.

Iga Świątek fatalnie rozpoczęła pierwszą część spotkania. Już przy stanie 0:1 Polka przegrała swój serwis. Sytuacja powtórzyła się w tym secie jeszcze dwukrotnie i ostatecznie najlepsza rakieta świata schodziła na przerwę pokonana. Świątek w ciągu 40 minut ugrała tylko jednego gema i całkowicie oddała pole znakomicie dysponowanej zawodniczce z Francji.

Znacznie lepiej Iga Świątek zaprezentowała się w drugim secie. Tym razem to warszawianka pokonała swoją rywalkę w stosunku 6:1. Polskiej tenisiście zajęło zaledwie 38 minut, aby w drugiej części gry uporać się z Garcią. Dodatkowo Polka tym razem nie przegrała przy swoim serwisie żadnego gema.

Decydujący, a zarazem najbardziej wyrównany była set numer trzy. Gra długo toczyła się w nim gem za gem. Francuska tenisistka pokazała jednak swoje nieprzeciętne umiejętności przy stanie 4:3 i serwisie Polki. Garcia przełamała bowiem wtedy naszą tenisistkę świata i nie oddała prowadzenia już do końca spotkania.

Sprawę Francuzce ułatwiało to, że Iga Świątek w ostatniej części gry popełniała też mnóstwo prostych błędy. Mimo, że wygrała kolejnego gema, to w decydującym momencie meczu aż dwukrotnie wyrzuciła piłkę poza kort. Ostatecznie więc to nie Polka, a Francuzka zagra w półfinałach Poland Open.